Přeskočit na obsah

Projekt Centra mezinárodního obchodu při Regionální hospodářské komoře Brno se prodlouží do příštího roku

01. září 2021
Radní dnes na svém jednání doporučili zastupitelům schválit dodatek ke smlouvě o poskytnutí dotace z rozpočtu města Brna společnosti Regionální hospodářská komora Brno. Projekt, který je touto dotací podpořen, se přejmenuje na Centrum mezinárodního obchodu 2020–2022.

„Centrum mezinárodního obchodu při Regionální hospodářské komoře Brno podporuje rozvoj exportu a zahraniční obchodní spolupráce, což přispívá ke zvýšení konkurenceschopnosti firem v Brně a Jihomoravském kraji. Centrum podporuje malé a střední podniky v regionu, které často čelí nedostatku provozního kapitálu k financování vývozu a nemají dostatečně kvalifikovaný personál. Chybí jim informace o podnikatelských možnostech v zahraničí nebo analýza těchto trhů, a proto obtížně získávají spolehlivé zahraniční zastoupení. Projekt navazuje na Regionální inovační strategii Jihomoravského kraje 2021–2027,“ upřesnil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Projekt Centra mezinárodního obchodu byl původně navržen jako dvouletý pro období 2020–2021. Z důvodu situace spojené s pandemií covid-19 a souvisejícími omezeními v cestování nebylo možné realizovat všechny naplánované aktivity v plném rozsahu. Omezení se dotklo zejména mezinárodních obchodních misí.
Kvůli nejistému vývoji v následujících měsících je žádoucí prodloužit možnost čerpání poskytnuté dotace až do konce roku 2022. Souhlasit s tím ale musí zastupitelé.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.