Přeskočit na obsah

Projekt Centra mezinárodního obchodu při Regionální hospodářské komoře Brno se prodlouží do příštího roku

01. září 2021

Radní dnes na svém jednání doporučili zastupitelům schválit dodatek ke smlouvě o poskytnutí dotace z rozpočtu města Brna společnosti Regionální hospodářská komora Brno. Projekt, který je touto dotací podpořen, se přejmenuje na Centrum mezinárodního obchodu 2020–2022.

„Centrum mezinárodního obchodu při Regionální hospodářské komoře Brno podporuje rozvoj exportu a zahraniční obchodní spolupráce, což přispívá ke zvýšení konkurenceschopnosti firem v Brně a Jihomoravském kraji. Centrum podporuje malé a střední podniky v regionu, které často čelí nedostatku provozního kapitálu k financování vývozu a nemají dostatečně kvalifikovaný personál. Chybí jim informace o podnikatelských možnostech v zahraničí nebo analýza těchto trhů, a proto obtížně získávají spolehlivé zahraniční zastoupení. Projekt navazuje na Regionální inovační strategii Jihomoravského kraje 2021–2027,“ upřesnil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Projekt Centra mezinárodního obchodu byl původně navržen jako dvouletý pro období 2020–2021. Z důvodu situace spojené s pandemií covid-19 a souvisejícími omezeními v cestování nebylo možné realizovat všechny naplánované aktivity v plném rozsahu. Omezení se dotklo zejména mezinárodních obchodních misí.
Kvůli nejistému vývoji v následujících měsících je žádoucí prodloužit možnost čerpání poskytnuté dotace až do konce roku 2022. Souhlasit s tím ale musí zastupitelé.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.