Přeskočit na obsah

Projekt BRNOX II míří do finále

04. listopadu 2020
Od léta letošního roku prochází tzv. brněnský Bronx postupnou proměnou, a to na základě projektu výtvarnice Kateřiny Šedé. Ta je autorkou myšlenek, které jsou obsaženy ve studii BRNOX II, jejíž zpracování zadala Kancelář architekta města Brna. Nyní radní rozhodli o podpoře poslední etapy prací.

„V letošním roce zatím proběhly dvě etapy prací. Mezi nejviditelnější patří malby na obchodě na ulici Hvězdová a na mostě na ulici Vlhká. V lokalitě přibyl prototyp nového mobiliáře a také se uskutečnily terénní průzkumy a sběr dat. U parčíku Pohoda, který projde revitalizací, byla opravena stěna a vznikla na ní také zajímavá kresba,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Na dnešním jednání schválili radní poskytnutí 490 703 korun na třetí a poslední část prací. „V rámci poslední etapy bude na domě na adrese Cejl 49 namalována grafika ve stylu projektu BRNOX II, na ulici Vlhká bude dopracována malba na další části zdi a budou pomalovány také poklopy kanálů. Výtvarná díla dostanou speciální ochranný antigraffiti nátěr. Na veřejná prostranství bude rozmístěn betonový mobiliář a po skončení terénních prací bude spuštěna mobilní a webová aplikace,“ popsal Petr Hladík.

Na projekt navázala městská část Brno-sever opravami tzv. Plácku pod Platany. Městská část Brno-střed připravuje revitalizaci parčíku při ulici Vlhká. „Mám radost, že se v Brně daří prosazovat projekt sociální architektury, který je ojedinělý. Díky němu si chceme ověřit, že kvalita veřejného prostoru pozitivně ovlivňuje smýšlení jeho obyvatel a návštěvníků. Kateřina Šedá, která je od počátku nositelkou hlavní myšlenky, svá díla dokáže skvěle spojit s lokalitou, kterou dobře zná. Věřím, že BRNOX II zaujme mnoho lidí,“ dodal 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Celkové náklady na všechny etapy projektu BRNOX II činí 1,238 milionu korun.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  
Brno 4. 11. 2020
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.