Přeskočit na obsah

Projekt BRNOX II míří do finále

04. listopadu 2020

Od léta letošního roku prochází tzv. brněnský Bronx postupnou proměnou, a to na základě projektu výtvarnice Kateřiny Šedé. Ta je autorkou myšlenek, které jsou obsaženy ve studii BRNOX II, jejíž zpracování zadala Kancelář architekta města Brna. Nyní radní rozhodli o podpoře poslední etapy prací.

„V letošním roce zatím proběhly dvě etapy prací. Mezi nejviditelnější patří malby na obchodě na ulici Hvězdová a na mostě na ulici Vlhká. V lokalitě přibyl prototyp nového mobiliáře a také se uskutečnily terénní průzkumy a sběr dat. U parčíku Pohoda, který projde revitalizací, byla opravena stěna a vznikla na ní také zajímavá kresba,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Na dnešním jednání schválili radní poskytnutí 490 703 korun na třetí a poslední část prací. „V rámci poslední etapy bude na domě na adrese Cejl 49 namalována grafika ve stylu projektu BRNOX II, na ulici Vlhká bude dopracována malba na další části zdi a budou pomalovány také poklopy kanálů. Výtvarná díla dostanou speciální ochranný antigraffiti nátěr. Na veřejná prostranství bude rozmístěn betonový mobiliář a po skončení terénních prací bude spuštěna mobilní a webová aplikace,“ popsal Petr Hladík.

Na projekt navázala městská část Brno-sever opravami tzv. Plácku pod Platany. Městská část Brno-střed připravuje revitalizaci parčíku při ulici Vlhká. „Mám radost, že se v Brně daří prosazovat projekt sociální architektury, který je ojedinělý. Díky němu si chceme ověřit, že kvalita veřejného prostoru pozitivně ovlivňuje smýšlení jeho obyvatel a návštěvníků. Kateřina Šedá, která je od počátku nositelkou hlavní myšlenky, svá díla dokáže skvěle spojit s lokalitou, kterou dobře zná. Věřím, že BRNOX II zaujme mnoho lidí,“ dodal 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Celkové náklady na všechny etapy projektu BRNOX II činí 1,238 milionu korun.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  
Brno 4. 11. 2020
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.