Přeskočit na obsah

Projekt Brno – Zdravé město má nové logo odpovídající vizuálnímu stylu města

20. ledna 2021

Logo projektu Brno – Zdravé město prošlo redesignem. Navrhla ho grafička Věra Marešová, která je autorkou celého jednotného vizuálního stylu města.

„Projekt Brno – Zdravé město můžete znát z mnoha akcí, mezi které patří Týden mobility, Evropské dny pro zdraví nebo Říjen v růžové. Již mnoho let se podílí na zdravotní osvětě všech obyvatel a je pevnou součástí brněnských aktivit. Zasloužil si tedy již redesign loga, které ho scelí s městským. Když nyní uvidíte nový styl na plakátu nebo na letáčku, nezůstanete na pochybách, že se jedná o akci města,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Rada města schválila nové logo projektu Brno – Zdravé město i s jeho manuálem a se zásadami používání. Veřejná zakázka stála 18 tisíc korun a byla uhrazena z rozpočtu města Brna. „Aktualizace loga skvěle funguje jak v použití samostatně, tak i spolu s logem Brna. Grafička Věra Marešová je autorkou celého brněnského vizuálního stylu, nebyl tak pro ni problém sadu brněnských grafických modelů rozšířit,“ dodal Petr Hladík.

Statutární město Brno je jedním ze zakládajících členů Národních sítě Zdravých měst ČR. Projekt Brno – Zdravé město vznikl již v roce 1994. Od roku 1996 je také jediným českým zástupcem v Evropské síti zdravých měst, která přímo spadá pod organizaci WHO.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.