Přeskočit na obsah

Projekt Brno – Zdravé město má nové logo odpovídající vizuálnímu stylu města

20. ledna 2021
Logo projektu Brno – Zdravé město prošlo redesignem. Navrhla ho grafička Věra Marešová, která je autorkou celého jednotného vizuálního stylu města.

„Projekt Brno – Zdravé město můžete znát z mnoha akcí, mezi které patří Týden mobility, Evropské dny pro zdraví nebo Říjen v růžové. Již mnoho let se podílí na zdravotní osvětě všech obyvatel a je pevnou součástí brněnských aktivit. Zasloužil si tedy již redesign loga, které ho scelí s městským. Když nyní uvidíte nový styl na plakátu nebo na letáčku, nezůstanete na pochybách, že se jedná o akci města,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Rada města schválila nové logo projektu Brno – Zdravé město i s jeho manuálem a se zásadami používání. Veřejná zakázka stála 18 tisíc korun a byla uhrazena z rozpočtu města Brna. „Aktualizace loga skvěle funguje jak v použití samostatně, tak i spolu s logem Brna. Grafička Věra Marešová je autorkou celého brněnského vizuálního stylu, nebyl tak pro ni problém sadu brněnských grafických modelů rozšířit,“ dodal Petr Hladík.

Statutární město Brno je jedním ze zakládajících členů Národních sítě Zdravých měst ČR. Projekt Brno – Zdravé město vznikl již v roce 1994. Od roku 1996 je také jediným českým zástupcem v Evropské síti zdravých měst, která přímo spadá pod organizaci WHO.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Pětice sportovních klubů chce žádat o podporu z NSA na zlepšení stavu sportovišť. Město jim přislíbilo spolufinancování

Další rozvoj regionální i nadregionální sportovní infrastruktury má zajistit čerpání investičních dotací ze čtyř výzev Národní sportovní agentury. Aby měli brněnští žadatelé šanci uspět, město jim chce přislíbit potřebnou finanční spoluúčast. Dnes tuto podporu doporučili brněnští radní, finálně ještě musí rozhodnout zastupitelé.

Co si myslí Brňané a Brňanky, zjistí město snadněji díky nové anketní platformě

Vyjádřit svůj názor i jinde než v komentáři na Facebooku a jednou za čtyři roky u volebních uren budou Brněnští moci už od letošního podzimu díky novému systému městských anket. Jednotná platforma pro ně vzniká na webu Dáme na vás.

Sedmdesátá sezóna brněnské hvězdárny začíná návštěvnickým rekordem

V úterý 3. října 2023 navštívil Hvězdárnu a planetárium Brno 223 771. návštěvník. Překonal se tak divácký rekord z roku 2022, kdy za celých 12 měsíců dorazilo 223 770 kosmoplavců. Jinak řečeno, letošní rok je v „brněnském vesmírném přístavu“ obzvlášť rušný a neméně rušná bude i sedmdesátá sezóna, do které právě vstupuje.

Přírodní vědy, informatika a polytechnické vzdělávání v novém. Na ZŠ Bosonožská se připravuje rekonstrukce učeben

Rekonstrukce a stavební úpravy se chystají na Základní škole Bosonožská díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Bude se jednat o vybudování odborných učeben pro přírodní vědy, polytechnické vzdělávání a pro práci s digitálními technologiemi. Brněnští radní dnes na své schůzi schválili manuál realizace projektu a doporučili zastupitelům souhlasit s podmínkami přijetí dotace.