Projekt BRNO FAIR CITY oživí město při strojírenském veletrhu

  • 03. října 2017
  • 2 minuty čtení
(gak) - Společně s Mezinárodním strojírenským veletrhem začne ve městě pilotní projekt BRNO FAIR CITY. Pro návštěvníky, vystavovatele i Brňany budou v padesátce zapojených podnicích připraveny speciální nabídky z oblasti gastronomie, relaxace, dopravy a zábavy.

Vystavovatelé a návštěvníci veletrhu se díky projektu dozvědí o možnostech, jak v Brně trávit volný čas mezi pracovními povinnostmi na výstavišti, Brňanům by měl projekt zase připomenout dobu, kdy byl strojírenský veletrh pro Brno svátkem.

 „Brno je nepochybně veletržním městem, a právě strojírenský veletrh každoročně doslova mění jeho tvář. BRNO FAIR CITY je projektem, který má za cíl vzbudit v Brňanech hrdost na tradici strojírenského veletrhu. Díky projektu tak mohou návštěvníci, vystavovatelé i Brňané vyzkoušet všechno, co jim živoucí centrum města nabízí,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh, který se na brněnském výstavišti uskuteční od 9. do 13. října, přivítá víc jak 1600 firem. Výstavištěm by mělo projít během pěti dnů asi osmdesát tisíc návštěvníků. 

Nabídka výhod vychází z výzkumu mezi návštěvníky a vystavovateli, který pro projekt zpracovaly Veletrhy Brno, se kterým město na projektu spolupracuje. 93 procent z víc jak 3000 respondentů nechce trávit večery na hotelu, naopak se chtějí bavit, poznávat Brno. Velký zájem mají o gastronomii a o nabídky z oblasti wellness a relaxace.

Mezi ty nejzajímavější nabídky patří například pivní degustace v krytu 10-Z od 10. do 12. října nebo „podzemní“ ochutnávky vína místních vinařů. Ty se budou konat od pondělí 9. do čtvrtka 12. října v Labyrintu pod Zelným trhem a v Mincmistrovském sklepě. Třetí místo bude „nad zemí“ na Staré radnici. 

Speciální nabídku připravila také téměř dvacítka prestižních brněnských restaurací, barů a klubů, které jsou většinou také součástí gastronomického průvodce Gourmet Brno.

Lidé, kteří navštíví Mezinárodní strojírenský veletrh, budou také moci využít zvýhodněnou celodenní kongresovou jízdenku, kterou speciálně pro projekt vydal Dopravní podnik města Brna. 

Většinu nabízených aktivit mohou využívat všichni návštěvníci a vystavovatelé veletrhu. Na výstavišti si mohou vyzvednout identifikační náramek, který je opravňuje k využívání výhod projektu BRNO FAIR CITY. Vyzvednout si ho bude možné na Info Pointu Turistického informačního centra, který bude na výstavišti na ploše mezi pavilony A a V. Zde obdrží také tištěného průvodce.

Speciální programy mohou využít i ti, kteří na strojírenský veletrh nejdou. Většina speciálních programů a ochutnávek je přístupná veřejnosti, vstupenku bude možné zakoupit přímo na jednotlivých místech.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít