Přeskočit na obsah

Program Prototypuj a ověřuj pomůže zrealizovat inovativní nápady

10. března 2021
Máte skvělý technologický nápad, na jehož vyzkoušení ale vám či vaší firmě chybí peníze? Pak je možná právě pro vás určen program Prototypuj a ověřuj, který podporuje město Brno. Rada dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit pro něj dotaci ve výši 5 000 000 Kč.

Program Prototypuj a ověřuj vznikl v roce 2020 jako odpověď na chybějící nástroj pro financování rané fáze inovativních projektů technologických firem, zejména projektů ve fázi vývoje a výroby prototypu, včetně nezbytného vývoje a ověření prototypu po stránce technologické i po stránce tržního uplatnění. Zaměřuje se na podporu malých a středních podniků. Loni byl podpořen například systém pro zvýšení bezpečnosti průmyslových strojů společnosti Invanta s. r. o. nebo náramkový detektor pádu osob Bodyguard System pana Martina Dítěte.

„Je správné, že statutární město Brno podporou programu Prototypuj a ověřuj stojí u zrodu nových a napomáhá růstu začínajících technologických společností, které vytváří kvalifikovaná pracovní místa. Osobně jsem rád, že statutární město Brno i tímto projektem naplňuje Regionální inovační strategii a navazuje na tradici podpory inovací, která je v současné nesnadné době tou správnou investicí do budoucí prosperity města,“ uvedl náměstek pro kulturu a informační technologie Tomáš Koláčný.

Program Prototypuj a ověřuj administruje JIC, zájmové sdružení právnických osob. Program byl vybrán mezi příklady dobré praxe zveřejněné agenturou CzechInvest s cílem poskytnout inspiraci dalším městům a regionům. Požadovaná dotace zahrnuje jak náklady na přímou podporu společností, tak náklady na hodnocení projektů experty a režii spojenou s implementací projektu.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.