Prodeje a směny pozemků přispějí ke vzniku nového nádraží i podzemních garáží v centru města - Tiskový servis

Prodeje a směny pozemků přispějí ke vzniku nového nádraží i podzemních garáží v centru města

  • 05. září 2023
  • 1 minuta čtení

Parcelní čísla, katastrální území, to jsou pojmy, které zazní na každém jednání zastupitelstva města Brna. Zastupitelé se pravidelně zabývají pozemkovými směnami, výkupy a prodeji, vedoucími například ke scelení městských pozemků potřebných pro plánované projekty. Na zářijovém jednání schválili prodej pozemků, kde chce soukromý investor postavit podzemní garáže, a směnu pozemků souvisejících s chystaným novým hlavním nádražím. 

„Na obou dohodách jsme pracovali řadu let, jsem rád, že jsme konečně dospěli do závěrečné fáze. Společnosti MAGNUM Mall prodáváme za 3 miliony korun pozemky v lokalitě parku Danuše Muzikářové, aby pod ním mohla vybudovat dvoupatrové podzemní garáže včetně veřejných toalet. Obě služby jsou veřejností pociťované jako v centru chybějící,“ uvedl radní pro oblast majetku Jiří Oliva. „Součástí kupní smlouvy je zároveň ustanovení, že park zůstane zachován a že se společnost bude podílet na jeho správě,“ ujistil Oliva.

Se společností Shell Czech Republic smění Brno pozemky v oblasti Trnité, které budou zasaženy projektem EUROPOINT neboli výstavbou nového nádraží. Shell získá od Brna pozemky v Bohunicích a Štýřicích, které má v současnosti od města pronajaté.

Další články z rubriky