Přeskočit na obsah

Pro zdravotnický personál vyčlenilo město další sdílený byt, poskytne ho Nemocnici Milosrdných bratří

26. ledna 2022

Už dva sdílené městské byty využívá pro své zaměstnance Nemocnice Milosrdných bratří. Radní dnes schválili pronájem dalšího.

O další sdílený byt požádala město sama Nemocnice Milosrdných bratří. „V dnešní ekonomické situaci
a zejména s ohledem na stav na trhu s bydlením jsou sdílené byty benefitem, který nemocnicím pomáhá udržet pracovníky nebo přilákat nové, kteří můžou mít z velkoměstského dravého realitního trhu obavy. Ve sdíleném bytě má každý obyvatel svůj pokoj, sdílí společné části, jako kuchyň nebo sociální zařízení. Je to typ bydlení vhodný zejména třeba pro mladé lidi, kteří ještě nemají v úmyslu zakládat rodinu,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Město má v současné době neobsazený třípokojový byt na Orlí 480/7. Ten není svěřen žádné městské části a je po rekonstrukci připraven k nastěhování; je vhodný právě pro účely sdíleného bydlení. To je určeno pro lékařské, sesterské a ostatní zdravotnické pracovníky.

Nemocnice již pro sdílené bydlení nelékařských zdravotnických pracovníků užívá dva jiné obecní byty na Beethovenově a na Orlí, které jí byly pronajaty v letech 2018 a 2020. „Sdílené bydlení využívají i další nemocnice – Úrazová má pro své zaměstnance tři, Fakultní nemocnice Brno pět a Fakultní nemocnice u sv. Anny čtyři,“ vyjmenovala Markéta Vaňková. Dalších šest bytů sdílejí senioři a tři byty má pronajaté a pro své klienty je využívá nezisková organizace Práh jižní Morava.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.