Přeskočit na obsah

Pro zdravotnický personál vyčlenilo město další sdílený byt, poskytne ho Nemocnici Milosrdných bratří

26. ledna 2022

Už dva sdílené městské byty využívá pro své zaměstnance Nemocnice Milosrdných bratří. Radní dnes schválili pronájem dalšího.

O další sdílený byt požádala město sama Nemocnice Milosrdných bratří. „V dnešní ekonomické situaci
a zejména s ohledem na stav na trhu s bydlením jsou sdílené byty benefitem, který nemocnicím pomáhá udržet pracovníky nebo přilákat nové, kteří můžou mít z velkoměstského dravého realitního trhu obavy. Ve sdíleném bytě má každý obyvatel svůj pokoj, sdílí společné části, jako kuchyň nebo sociální zařízení. Je to typ bydlení vhodný zejména třeba pro mladé lidi, kteří ještě nemají v úmyslu zakládat rodinu,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Město má v současné době neobsazený třípokojový byt na Orlí 480/7. Ten není svěřen žádné městské části a je po rekonstrukci připraven k nastěhování; je vhodný právě pro účely sdíleného bydlení. To je určeno pro lékařské, sesterské a ostatní zdravotnické pracovníky.

Nemocnice již pro sdílené bydlení nelékařských zdravotnických pracovníků užívá dva jiné obecní byty na Beethovenově a na Orlí, které jí byly pronajaty v letech 2018 a 2020. „Sdílené bydlení využívají i další nemocnice – Úrazová má pro své zaměstnance tři, Fakultní nemocnice Brno pět a Fakultní nemocnice u sv. Anny čtyři,“ vyjmenovala Markéta Vaňková. Dalších šest bytů sdílejí senioři a tři byty má pronajaté a pro své klienty je využívá nezisková organizace Práh jižní Morava.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno: První pravidelný provoz automatické třídicí linky v České republice zahájen. Znamená zásadní posun v kvalitě dotřiďování odpadu

Pravidelný provoz automatické třídicí linky na plast, papír a kovové obaly zahájil dnes v areálu městské svozové a odpadové firmy SAKO Brno premiér Petr Fiala spolu s primátorkou Brna Markétou Vaňkovou, ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem a ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem. Jde o první třídicí linku v České republice, která není založena na ručním třídění, nýbrž na vysokém stupni automatizace provozu. Podstatou moderní technologie jsou optické senzory, které dokážou rozlišit a separovat různé druhy odpadů mnohem rychleji a efektivněji než stávající ruční dotřiďování.

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.