Přeskočit na obsah

Pro stavbu bytového domu v Horních Heršpicích požaduje město záruky

11. listopadu 2020
Soukromý investor má v plánu postavit na křížení ulic Sokolova a Dufkovo nábřeží v Horních Heršpicích dům s více než 100 byty. Na město Brno jakožto účastníka stavebního řízení se developer obrátil s žádostí o vyjádření.

Rohový bytový dům bude výškově rozčleněný na 3 části. Nárožní budova bude mít 9 pater a na ni budou napojena dvě křídla. Severní šestipatrová část bude umístěná paralelně s ulicí Dufkovo nábřeží, východní pětipatrové křídlo paralelně s ulicí Sokolova. Novostavba nabídne 131 bytů o různých dispozicích i komerční prostory. Pro parkování zde bude vybudováno 156 stání, z toho 72 uvnitř objektu a 84 na venkovních plochách.

„Po investorovi požadujeme, aby před vydáním územního rozhodnutí uzavřel s městem Brnem smlouvu, která vyřeší záruky na vybudování veřejných prostranství, obslužných komunikací, veřejného osvětlení a chodníků. Dále požadujeme stavbu retenčních nádrží, vsakovacích objektů a výsadbu jednořadé aleje stromů. Co se týče parkování, zde je potřeba upravit jeho organizaci ve vnitrobloku tak, aby nezabírala jeho celou plochu. Na plochých střechách očekáváme pokrytí vegetací, aby pozitivně ovlivňovala okolní mikroklima,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

V případě uzavření výše uvedené smlouvy nemá město Brno k územnímu řízení další připomínky.

Součástí plánovací smlouvy bude podmínka zřízení mateřské školy. Její požadovaná kapacita bude zajištěna buď v samostatném objektu vybudovaném městem Brnem, na který investor přispěje, případně bude vymezena v rámci mateřské školy, která je součástí sousedního záměru nazvaného REZIDENCE SVRATKA (od dalšího investora).

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.