Přeskočit na obsah

Pro samoživitele nabízí město tři byty v dokončované novostavbě na Bratislavské

25. července 2022 1 minuta čtení
(tis) – O tři dvoupokojové byty se sníženým nájemným se do 18. srpna mohou hlásit maminky nebo tatínci, kteří své dítě vychovávají bez partnera. Vylosovaní zájemci zabydlí jednotky v úplně novém domě, který město právě staví na Bratislavské.

Předpokládaný termín kolaudace bytového domu Bratislavská 51 spadá na přelom září a října tohoto roku. Kromě novotou skvoucích bytů tu na obyvatele bude čekat i uzavřená odpočinková, zčásti zelení pokrytá plocha v areálu domu.

Samoživitelem se v tomto případě rozumí svobodná, ovdovělá nebo rozvedená osoba, která nežije s druhem a má ve své péči alespoň 1 nezaopatřené dítě mladší 18 let. Samoživitel byl výdělečně činný minimálně 1 rok bez přerušení před podáním žádosti, či byl výdělečně činný minimálně 1 rok bez přerušení před odchodem na mateřskou nebo rodičovskou dovolenou. Limitována je také výše příjmů: čistý měsíční příjem  domácnosti samoživitele dosahuje maximálně 1,2násobku průměrné hrubé mzdy v ČR vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2021, tj. maximálně  45 407 Kč. 

Ze zájemců splňujících kritéria se budou noví nájemníci losovat. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu určitou 3 let s možností dalšího prodloužení o 2 roky.

Veškeré informace jsou dostupné na webu bydleni.brno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Biotop Brno-jih. Foto: M. Schmerková
Vyšel prázdninový Brněnský metropolitan

(zug) – Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Těžištěm jsou letní akce, jako divadelní a hudební festivaly, letní kina, dronové show, Festival planet či Den Brna.

Nejnovější články

Ani tento víkend Švédové Brno nedobudou. K oslavám historické události a k dobré náladě přispějí i hudební a divadelní festivaly
Ani tento víkend Švédové Brno nedobudou. K oslavám historické události a k dobré náladě přispějí i hudební a divadelní festivaly

Druhý srpnový víkend se ponese ve znamení oslav Dne Brna. Vojáky, řemeslníky, pištce a tambory ze 17. století však doplní soudobí hudebníci, kteří už ve čtvrtek „rozběhli“ Maraton hudby. V neděli se k nim pak přidají i divadelníci a kejklíři, kteří se představí na Prknech, dlažbě i trávě. A na to všechno budou z pátku na sobotu padat hvězdy. Bylo by škoda si takový krásný mumraj nechat ujít…

Brno jako oáza klidu, nebo středisko zločinu? Pohled obyvatel město zjišťovalo v průzkumu
Brno jako oáza klidu, nebo středisko zločinu? Pohled obyvatel město zjišťovalo v průzkumu

Jaká místa jsou nebezpečná, kdo už se setkal s pouliční kriminalitou nebo jestli je kamerový dohled dostatečný – i takové byly otázky, na které odpovídala veřejnost v průzkumu provedeném Masarykovou univerzitou. Město tyto názory obyvatel sbírá pravidelně a na základě výsledků může například lépe cílit preventivní opatření.

Nabíjecí stanice pro elektroauta. Foto: M. Schmerková
Elektromobily mají u dobíjecích stanic vlastní zónu E. Jaká jsou pravidla?

(and) – Ke stávajícím parkovacím zónám A, B a C přibyla od pondělí nová zóna E. Bude u nabíjecích stanic pro elektromobily a měla by zajistit, že tato místa neobsadí jiný vůz než elektromobil či hybrid a že zároveň parkovací stání nezůstane obsazené déle, než je nezbytné.

Rekonstrukce bitvy mezi Brňany a Švédy. Foto: Michal Růžička, TIC Brno
Brno oslaví svůj den na povrchu i pod zemí

Centrum města se o víkendu vrátí o čtyři sta let zpět do historie, do momentu, kdy Brňané odrazili švédské útočníky. Vítězství, které Brnu na další staletí zajistilo status moravské metropole, oslaví třídenní program, ve kterém nechybí ani oblíbená ukázka historické bitvy.