Přeskočit na obsah

Pro případ další vlny pandemie město vyčlení rezervu

10. června 2020
V souvislosti s přijatými opatřeními, jejichž cílem bylo zamezit šíření nemoci COVID-19, přistoupilo město Brno k mimořádnému řešení situace. Postupně nakoupilo osobní ochranné pomůcky a další potřeby a vybavení. Radní dnes doporučili zastupitelům, aby schválili rozpočtové opatření za tyto nákupy. Zároveň doporučují schválit vytvoření peněžní rezervy pro případnou další vlnu pandemie.

„V situaci, kdy se v Česku začal šířit koronavirus SARS-CoV-2, jsme museli pružně reagovat a zajistit ochranné pomůcky a dezinfekci pro ty, kteří se každodenně dostávali do kontaktu s lidmi. Zároveň jsme zprovoznili kontaktní místa pro lidi bez domova nebo zajistili výdejní místa ochranných pomůcek pro lékaře a lékárníky. Celkově město na tato opatření vynaložilo 13,4 milionu korun,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková.

Náklady v sobě zahrnují nákupy dezinfekce, ochranných brýlí a rukavic, respirátorů FFP2, ústenek, bezkontaktních teploměrů či materiálu na výrobu roušek a ochranných štítů. Dále se z těchto peněz hradilo vybavení a služby kontaktních center pro bezdomovce a vybavení pro případnou provizorní nemocnici. V neposlední řadě město zajistilo výdejní místo ochranných osobních pomůcek pro lékařský personál na brněnském výstavišti.

„Vzhledem k riziku druhé vlny pandemie navrhujeme vyčlenit dalších 10 milionů pro případné krizové situace. Finální slovo budou mít zastupitelé, kteří se tímto rozpočtovým opatřením budou zabývat na svém dalším zasedání,“ dodala Andrea Pazderová, předsedkyně Finančního výboru Zastupitelstva města Brna.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.