Přeskočit na obsah

Pro případ další vlny pandemie město vyčlení rezervu

10. června 2020

V souvislosti s přijatými opatřeními, jejichž cílem bylo zamezit šíření nemoci COVID-19, přistoupilo město Brno k mimořádnému řešení situace. Postupně nakoupilo osobní ochranné pomůcky a další potřeby a vybavení. Radní dnes doporučili zastupitelům, aby schválili rozpočtové opatření za tyto nákupy. Zároveň doporučují schválit vytvoření peněžní rezervy pro případnou další vlnu pandemie.

„V situaci, kdy se v Česku začal šířit koronavirus SARS-CoV-2, jsme museli pružně reagovat a zajistit ochranné pomůcky a dezinfekci pro ty, kteří se každodenně dostávali do kontaktu s lidmi. Zároveň jsme zprovoznili kontaktní místa pro lidi bez domova nebo zajistili výdejní místa ochranných pomůcek pro lékaře a lékárníky. Celkově město na tato opatření vynaložilo 13,4 milionu korun,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková.

Náklady v sobě zahrnují nákupy dezinfekce, ochranných brýlí a rukavic, respirátorů FFP2, ústenek, bezkontaktních teploměrů či materiálu na výrobu roušek a ochranných štítů. Dále se z těchto peněz hradilo vybavení a služby kontaktních center pro bezdomovce a vybavení pro případnou provizorní nemocnici. V neposlední řadě město zajistilo výdejní místo ochranných osobních pomůcek pro lékařský personál na brněnském výstavišti.

„Vzhledem k riziku druhé vlny pandemie navrhujeme vyčlenit dalších 10 milionů pro případné krizové situace. Finální slovo budou mít zastupitelé, kteří se tímto rozpočtovým opatřením budou zabývat na svém dalším zasedání,“ dodala Andrea Pazderová, předsedkyně Finančního výboru Zastupitelstva města Brna.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.