Přeskočit na obsah

Pro cloudové řešení bude město další tři roky využívat Microsoft Azure

27. dubna 2022

Cloudové služby v prostředí Microsoft Azure poskytne městu společnost exe, a. s., odštěpný závod. Dodavatel uspěl v minitendru, který pro město v rámci centralizovaného zadávání organizuje Ministerstvo vnitra. Sjednaná cena zakázky je 160 773,12 eur bez DPH, smlouva se uzavírá na dobu určitou do 31. března 2025. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

„Centralizované zadávání na pořízení produktů Microsoft zajišťuje Ministerstvo vnitra, město se k němu připojilo koncem roku 2018. Kromě výhodnějších cen, které vyplývají už ze samotného principu takového způsobu realizace veřejných zakázek, systém umožňuje oslovovat dříve vysoutěžené dodavatele v elektronických minitendrech, a lze tak dosáhnout ještě na další slevy od jednotlivých partnerů Microsoftu v rámci jejich aktuální nabídky,“ popsal celý systém uvolněný zastupitel pro informační technologie Ondřej Kotas již v únoru, kdy Rada města Brna schvalovala požadavek na zadání minitendru na dodavatele licencí pro cloudové služby Microsoft Azure. 

„Zvolené cloudové řešení umožní městu zpracovávat takové agendy, u nichž je nutný přístup externích subjektů. Azure můžeme konfigurovat podle aktuálních potřeb, je dostatečně kapacitně dimenzován, zvládne tedy jednorázové navýšení požadavků na výkon, navíc je to velmi dobře chráněný systém proti kybernetickým útokům,“ vysvětlil zastupitel Ondřej Kotas a dodal: „Pokud jde o konkrétní využití, tak například Odbor kultury v tomto prostředí administruje dotace, Odbor územního plánování a rozvoje zde provádí vyhodnocování připomínek k novému územnímu plánu. Nástroje také umožní vytváření libovolných aplikací, jako jsou třeba hlasovací systém nebo anketa. Interně pak na MS Azure běží například magistrátní SharePoint.“

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.