Přeskočit na obsah

Přístup do podchodu pod třídou Generála Píky bude pohodlnější i pro lidi s obtížemi při pohybu

29. června 2022
Investor polyfunkčního centra Nad Arboretem zajistí vybudování bezbariérového přístupu do podchodu pod třídou Generála Píky. Vyplývá to z dohody, kterou dnes schválili brněnští radní.

„Aby společnost AP Properity získala stavební povolení pro polyfunkční centrum, musí zajistit adekvátní počet parkovacích míst nebo zkvalitnit dostupnost městskou hromadnou dopravou. Investor se zavázal k umístění výtahů na obě strany podchodu pod třídou Generála Píky, které umožní pohodlný přístup i osobám se sníženou schopností pohybu a orientace,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Na vybudování výtahů má investor čas do kolaudace polyfunkčního centra. Bezbariérové zařízení poté převede do vlastnictví města.

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.