Přeskočit na obsah

Přístup do podchodu pod třídou Generála Píky bude pohodlnější i pro lidi s obtížemi při pohybu

29. června 2022

Investor polyfunkčního centra Nad Arboretem zajistí vybudování bezbariérového přístupu do podchodu pod třídou Generála Píky. Vyplývá to z dohody, kterou dnes schválili brněnští radní.

„Aby společnost AP Properity získala stavební povolení pro polyfunkční centrum, musí zajistit adekvátní počet parkovacích míst nebo zkvalitnit dostupnost městskou hromadnou dopravou. Investor se zavázal k umístění výtahů na obě strany podchodu pod třídou Generála Píky, které umožní pohodlný přístup i osobám se sníženou schopností pohybu a orientace,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Na vybudování výtahů má investor čas do kolaudace polyfunkčního centra. Bezbariérové zařízení poté převede do vlastnictví města.

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.