Přeskočit na obsah

Přístřešky ochrání lidi bez domova před umrznutím

25. listopadu 2020
Město Brno daruje celkem 30 přístřešků pro lidi bez domova třem různým organizacím – Diecézní charitě Brno, Armádě spásy a Společnosti Podané ruce. Tyto přístřešky pomohou potřebným v chladných zimních měsících. Návrh musí ještě schválit brněnské zastupitelstvo.

Projekt „Nouzové přístřešky pro lidi bez domova“ je jedním z vítězných projektů participativního rozpočtu pro rok 2019. Cílem těchto přístřešků, tzv. iglú, je ochránit lidi bez domova před umrznutím a dalšími zimními nesnázemi a slouží především těm, kteří z různých důvodů nemohou navštěvovat noclehárny – třeba kvůli nemoci (schizofrenie), obavě nechat své místo na noc bez dozoru či kvůli vlastnictví psa.  

„Projekt byl realizován na začátku roku 2020. Přístřešky, které město tehdy nakoupilo, byly využity při první vlně koronaviru ve stanovém městečku Střelák, které se rozkládalo za Anthroposem a umožnilo lidem bez domova chránit se před covidem. Nyní poslouží potřebným podruhé. Jde o pěkný příklad nesobecky navrženého projektu, který v participativním rozpočtu uspěl, pomohl a ještě mnoha lidem pomůže v těžkých životních chvílích,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Původně město nakoupilo 47 přístřešků; 11 z nich bylo při užívání nenávratně poškozeno. Ze zbylých 36 přístřešků Brno 30 daruje zmíněným organizacím a zbývajících 6 zůstane v jeho majetku u kurátorů Odboru sociální péče MMB.

„Přístřešky, které rozdáme, budou všechny tři organizace distribuovat svým klientům, s nimiž spolupracují. Jejich zaměstnanci nejlépe vědí, kde je pomoc potřeba. Samozřejmostí je, že klienti budou seznámeni s jejich užíváním,“ řekla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.