Přeskočit na obsah

Přístřešek umístěný pod mostem na Osové byl odstraněn

06. října 2021

Aktuálně nejznámější přístřešek v Česku pro cestující městskou hromadnou dopravou už nikoho nepobaví. Dopravní podnik města Brna zhotovitele upozornil na jeho špatné umístění a nechal jej odstranit. Skleněný přístřešek chránící cestující před deštěm a větrem byl umístěn na tramvajové zastávce Osová přímo pod mostem.

„Rekonstrukce dopravního uzlu Osová je součástí stavby tramvajové trati k Univerzitnímu kampusu. Při umísťování přístřešku pro cestující zřejmě došlo k nedorozumění, na které jsme zhotovitele stavby okamžitě upozornili. Přístřešek jsme nechali dodavatelskou firmu neprodleně odstranit a bude řešit jeho přesunutí na místo, kde by dával smysl,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. 

Vedení města považuje dobře fungující systém městské hromadné dopravy za prioritu. Na základě pokynu radního města Brna pro dopravu Petra Kratochvíla vznikl loni projekt, jehož cílem bylo vybrat jednotný vizuální styl přístřešků a doplnit je postupně na zastávky, na kterých chybí. Počet přístřešků, kde se mohou cestující schovat při čekání před deštěm a větrem, se za poslední dva roky rozrostl o 30 kusů.

„V loňském roce jsme nechali instalovat 11 přístřešků na místech, o která měli Brňané největší zájem. Například to byly zastávky Nové sady, Mendlovo náměstí nebo Ústřední hřbitov. V letošním roce se zatím podařilo umístit 19 přístřešků a ještě další 4 do konce roku přibydou – například na zastávkách Krematorium nebo Šumavská,“ vysvětlil radní města Brna pro dopravu Petr Kratochvíl.

Dopravní podnik města Brna na vybrané zastávky instaluje typizované skleněné přístřešky, jejichž součástí je střecha chránící před deštěm, případně lavička k posezení. Dle prostorových možností zastávek jsou pak přístřešky opatřeny jednou nebo dvěma bočnicemi.

Realizované přístřešky 2020

Realizované přístřešky 2021

Přístřešky do konce 2021

Anthropos (směr Kohoutovice)

BVV hlavní brána (směr centrum)

Mendlovo náměstí (směr Modřice)

Ústřední hřbitov (směr Modřice)

Kuldova (směr Stará osada)

Nové sady (tramvaj č. 8, směr hlavní nádraží)

Nové sady (prostřední ostrůvek)

Nové sady (tramvaj č. 12, směr Technologický park)

Soukenická (směr hlavní nádraží)

Soukenická (směr Bohunice)

Tábor (směr Bystrc)

 

Grohova (směr z centra)

Grohova (směr centrum)

Česká (ulice Brandlova)

Hlavní nádraží (ulice Benešova)

Vyhlídalova (ulice Vyhlídalova)

Hrnčířská (směr Řečkovice)

Hrnčířská (směr centrum)

Konopná (směr z centra)

Konopná (směr do centra)

Pod nemocnicí (ulice Osová)

Poříčí (směr Štýřice)

Poříčí (směr Mendlovo náměstí)

Železniční (směr z centra)

Úzká (směr z centra)

Úzká (směr do centra)

Autobusové nádraží (autobusová zastávka směr Opuštěná)

Tomanova (směr z centra)

Tomanova (směr centrum)

Lesnická (směr centrum)

Krematorium (směr centrum)

Šumavská (směr centrum)

Podvéská (směr centrum)

Podvéská (směr z centra)

 

Fotodokumentace (Dopravní podnik města Brna)

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.