Přeskočit na obsah

Příští týden patří hvězdárně. Bohatý program láká na unikátní model Země nebo letní kino

03. července 2020 2 minuty čtení
(fpo) – Brněnská hvězdárna připravila na příští týden akci Měsíční noc na Kraví hoře, která láká na speciální program. Po celý týden od 6. do 12. července si zájemci prohlédnou unikátní nafukovací model Země, připraveno je letní kino a promítání projekcí v digitáriu.

Jedním z hlavních lákadel programu bude terralóna, unikátní nafukovací model naší planety. Pokud to počasí dovolí, bude v parku u konečné tramvaje č. 4 od pondělí 6. července, a to vždy od 16 do 23:59 hod. Posledním dnem, kdy bude model Země k vidění, je neděle 12. července.

Milovníky filmů potěší letní kino, které nabídne slavné snímky spojené s vesmírem. Vstup do kina je zdarma. Pořadatelé doporučují vzít si deku nebo stoličku, bude se totiž sedět na zemi. Občerstvení si každý může přinést své, v budově hvězdárny jsou případně automaty na nápoje a balené potraviny. Promítání začíná vždy ve 21:30, a to za každého počasí. Filmy jsou uváděny v anglickém znění s titulky.

pondělí 6. července: Blade Runner

úterý 7. července: Gravitace

středa 8. července: Šílený Max: Zběsilá cesta

čtvrtek 9. července: Star Trek: Do temnoty

pátek 10. července: Příchozí

sobota 11. července: Alita: Bojový Anděl

neděle 12. července: Marťan

Pro ty, kteří nestíhají večerní promítání pod širým nebem, jsou připraveny projekce v digitáriu. V jednom z nejlepších sálů v Evropě můžete zhlédnout snímky i ve 3D provedení. Po celý týden se bude hrát následovně:

16.00 pohádkový příběh Se zvířátky o vesmíru 2D

18.00 Vesmír 3D

20.00 Zrození planety Země 2D

Veškeré informace včetně možnosti nákupu vstupenek na projekce v digitáriu najdete na webu hvězdárny

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.