Přeskočit na obsah

Příští rok si plavci v Lužánkách zaplavou kryti novým stropem

10. srpna 2022

Nová stropní konstrukce, podhledy a osvětlení – takový je rozsah prací, pro které dnes radní vybrali firmu WELLCO Brno, s. r. o. Ta ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu. Úpravy provede v době roční odstávky plaveckého stadionu, která by měla skončit v červnu 2023.

Městský plavecký stadion Lužánky se před několika týdny uzavřel pro veřejnost. Odstávka souvisí s výstavbou nové pětadvacítky, kterou je potřeba technologicky napojit, zároveň se ale využije pro další práce přímo na stávající padesátce. „Kromě nového stropu, pro který jsme dnes vybrali zhotovitele s nabídkovou cenou zhruba 42 milionů korun, se investuje i do bazénové vany nebo skokanské věže,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Podrobnosti o projektu najdete na: https://cobude.brno.cz/projekt/plavecky-stadion-luzanky/.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471

mobil: +420 773 183 511

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.

Brno a Lipsko jsou partnery 50 let. Oslavy výročí zahájil koncert Filharmonie Brno v lipském Gewandhausu

Nedělní koncert Filharmonie Brno v koncertním sále Gewandhaus oficiálně zahájil jubilejní 50. výročí partnerství měst Brna a Lipska.