Příští rok projde rekonstrukcí ulice Lesnická - Tiskový servis

Příští rok projde rekonstrukcí ulice Lesnická

  • 09. června 2020
  • 2 minuty čtení

(and) – Rekonstrukci ulice Lesnická plánují brněnští radní. Momentálně probíhají nezbytné přípravy, aby vytížená ulice mohla projít nutnými opravami kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení nebo zastávek městské hromadné dopravy.

Rada města Brna minulý týden odsouhlasila návrh smlouvy, podle které by měl vedle města spolufinancovat rekonstrukci i Dopravní podnik města Brna (DPMB). Smlouvu nyní musí schválit zastupitelstvo. Na rekonstrukci budou ve vzájemné koordinaci podílet také další městské firmy jako Technické sítě Brno nebo Brněnské vodárny a kanalizace. Práce na opravách ulice by mohly začít příští rok.

Na základě smlouvy se na financování bude spolupodílet město a Dopravní podnik města Brna. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 190,2 milionů korun bez DPH. Smluvní strany zajistí financování prací na svých stavebních objektech. Město tak zaplatí například za kanalizaci, vodovod, odvodnění komunikace, tramvajové zastávky a výsadbu zeleně přibližně 105 milionů korun bez DPH.

Dopravní podnik města Brna plánuje v ulici rekonstrukci tramvajové trati, zastávek, trolejového vedení a kabelových tras. Umístí také elektronické informační panely. Finanční náklady na tyto práce jsou 85 milionů korun bez DPH.

Technické sítě Brno se postarají o úpravu veřejného osvětlení v celé ulici. Zastaralá svítidla na stožárech DPMB budou demontována a nahrazena patnácti novými, moderními, a především úspornými LEDkami.

Celková rekonstrukce nemine ani stávající kanalizaci a vodovod. Obojí pochází z dvacátých let minulého století. Od prací si Brněnské vodárny a kanalizace slibují zejména zlepšení odtokových poměrů v kanalizační síti a zlepšení stavu zásobování pitnou vodou v blízkém okolí

Další články z rubriky