Přeskočit na obsah

Přístavba sportovní haly na Rosničce má souhlas města. Investor musí splnit několik podmínek

21. prosince 2021

Sportovní klub Brno-Žabovřesky, z. s., získal od města kladné vyjádření k projektové dokumentaci pro územní rozhodnutí na přístavbu haly Rosnička v Žabovřeskách, musí však splnit několik podmínek, které se týkají veřejné dopravní a technické infrastruktury i zeleně.

„Předložená projektová dokumentace řeší přístavbu sportovní haly na ulici Horákova v městské části Brno-Žabovřesky ve sportovním areálu, jehož součástí jsou dvě haly včetně technického, administrativního a hygienického zázemí. Vzhledem k tomu, že takzvaná malá hala je již provozně a technicky nevyhovující, bude odstraněna a nahrazena novým objektem,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík a popsal plánovanou stavbu: „V podzemním podlaží má být 46 odstavných a parkovacích stání, v nadzemní části pak samotná hala se zázemím pro sportovce, jako jsou šatny či hygienické zařízení, a prostory administrativy. S větší halou bude propojena zastřešenou plochou s hlavním vstupem. Součástí tohoto prostoru budou schody, rampy pro imobilní občany, kočárky a výtah spojující nadzemní část s podzemní hromadnou garáží, který umožní bezbariérový přístup z podzemních garáží.“

Do podzemních garáží se jejich uživatelé podle návrhu dostanou obousměrným vjezdem napojeným na stávající místní komunikaci v ulici Horákova. Záměr počítá se zpevněnými plochami navazujícími na stávající chodník, součástí těchto ploch je 5 podélných parkovacích stání a plocha zeleně.

„Před vydáním územního rozhodnutí musí investor uzavřít s městem Brnem smlouvu, která vyřeší záruky za vybudování, budoucí vlastnictví a správu zpevněných ploch, které budou součástí veřejného prostranství včetně ploch venkovních parkovacích míst a vjezdu do podzemního parkoviště, ale i veřejné zeleně. Dopravní napojení haly musí v maximální míře respektovat stanovené rezidentní parkování v ulici Horákova,“ informoval radní pro územní plánování Filip Chvátal.

Autor vizualizací: TIPRO projekt, s. r. o., a Atelier Tecl, s. r. o.

Zdroj: Sportovní klub Brno-Žabovřesky, z. s.

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.