Přeskočit na obsah

Příspěvek na roční šalinkartu není potřeba danit

01. března 2018 1 minuta čtení
(fpo) – Dotace na šalinkartu se nedaní. Tak zní konečný verdikt z Ministerstva financí. Příspěvek 1425 korun tak zůstane Brňanům v plné výši. Ministerstvo o tom informovalo i finanční úřady.

Brňané mají od loňského roku levnější MHD. O dotaci, díky které ušetří téměř 1500 korun, požádalo v loňském roce téměř 31 tisíc lidí, letos už jich bylo více než 17 tisíc. Dobrou zprávou pro všechny žadatele je stanovisko Ministerstva financí. Příjmy v podobě dotace na pořízení kupónu budou podle něj sice zdanitelným příjmem, k reálnému zdanění ale vzhledem k jeho výši nedojde.

Tomu, kdo daňové přiznání nepodává, tato povinnost nevzniká ani kvůli přijatému příspěvku. Kdo má vedlejší příjmy a daňové přiznání vyplňovat musí, měl by příspěvek uvést v příloze č. 2 („ostatní příjmy“) zároveň s výdajem za roční šalinkartu ve stejné výši. Více informací najdete v tiskové zprávě (https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/odvadet-dan-z-prispevku-na-salinkartu-neni-treba/) a na webu města Brna (https://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-rozvoje-mesta/odbor-zivotniho-prostredi/dotace-na-rocni-predplatni-jizdenku-mhd/8-daneni-dotace/).

V případě nejasností při podávání daňového přiznání poradí místně příslušné územní pracoviště Finančního úřadu.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.