Příspěvek na roční šalinkartu není potřeba danit

  • 01. března 2018
  • 1 minuta čtení
(fpo) – Dotace na šalinkartu se nedaní. Tak zní konečný verdikt z Ministerstva financí. Příspěvek 1425 korun tak zůstane Brňanům v plné výši. Ministerstvo o tom informovalo i finanční úřady.

Brňané mají od loňského roku levnější MHD. O dotaci, díky které ušetří téměř 1500 korun, požádalo v loňském roce téměř 31 tisíc lidí, letos už jich bylo více než 17 tisíc. Dobrou zprávou pro všechny žadatele je stanovisko Ministerstva financí. Příjmy v podobě dotace na pořízení kupónu budou podle něj sice zdanitelným příjmem, k reálnému zdanění ale vzhledem k jeho výši nedojde.

Tomu, kdo daňové přiznání nepodává, tato povinnost nevzniká ani kvůli přijatému příspěvku. Kdo má vedlejší příjmy a daňové přiznání vyplňovat musí, měl by příspěvek uvést v příloze č. 2 („ostatní příjmy“) zároveň s výdajem za roční šalinkartu ve stejné výši. Více informací najdete v tiskové zprávě (https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/odvadet-dan-z-prispevku-na-salinkartu-neni-treba/) a na webu města Brna (https://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-rozvoje-mesta/odbor-zivotniho-prostredi/dotace-na-rocni-predplatni-jizdenku-mhd/8-daneni-dotace/).

V případě nejasností při podávání daňového přiznání poradí místně příslušné územní pracoviště Finančního úřadu.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít