Přeskočit na obsah

Přírodní koupaliště v Brně a okolí lákají na čistou vodu

22. července 2019 2 minuty čtení
(and) – Koupání patří k oblíbeným letním činnostem, díky kterým se můžeme příjemně zchladit i v největším horku. Po krátkém ochlazení se do Brna opět vrátilo léto i s tropickými teplotami, a tak leckdo bude hledat vodu. Moře sice nemáme, milovníci plavání mimo klasická koupaliště ale mají i tak řadu možností, kde si zaplavat v přírodě.

Letos poprvé se lidem otevře biotop v Oslavanech. Přímo v zahradě u renesančního zámku si budou moci vychutnat koupání ve vodě, kterou nečistí žádná chemie, ale mikroorganismy. Kromě velkého jezera mohou zejména návštěvníci s malými dětmi využít dětské brouzdaliště s fontánou a herními prvky. V areálu nechybí odpočinkové louky a plochy pro sportovní vyžití. Vzhledem k omezené kapacitě si před návštěvou raději zkontrolujte, jestli se pro daný den biotop návštěvníkům už neuzavřel. Aktuální informace najdete například na Facebooku.

Asi nejvíce lidí míří za vodou každoročně na přehradu v brněnské Bystrci. Zatímco některé roky zhatily sinice, letos hlásí hygienici i na konci července dobrou kvalitu vody. Podle posledních měření dosahuje teploty přibližně 21,5 stupně, v oblasti Rakovce dokonce více než 22 stupňů. S příchodem teplejších dní lze ale očekávat, že se voda ještě ohřeje. Začátkem července se lidé mohli například koupat v příjemných 24 stupních. Vodu jako vhodnou ke koupání vyhodnotili hygienici v Rakovci, Osadě, Kozí horce, Rokli i na Sokolském koupališti.

Oblíbený je také Biotop-jih, který najdete mezi ulicemi Kšírova, Hněvkovského a Sokolova. Lidé zde kromě vodní plochy pro plavce i neplavce mohou využít také dětské brouzdaliště, beachvolejbalové hřiště nebo příjemné zázemí.

Za hranicemi Brna mohou lidé navštívit v blízkosti Pozořic biotop Kovalovice. Koho omrzí plavání, může si v areálu zahrát třeba minigolf nebo tenis. Areál je dobře dostupný autem, které mohou řidiči nechat na blízkém parkovišti. Z Brna sem ale dojedou lidé i autobusem 702. Nedaleko Vyškova pak lidé rádi využívají zatopený lom v Lulči. Čekají vás tu travnaté pláže, skokanské můstky, ale i skluzavky, brouzdaliště a hřiště.

Podle zjištění Krajské hygienické stanice jsou ve všech zmíněných vodních plochách zatím podmínky vhodné ke koupání. Větší množství zelených řas, rozsivek a sníženou průhlednost odhalili pouze ve vodní nádrži Palava na Blanensku. Voda je ale zatím i tak vhodná ke koupání, její kvalita je jen mírně snížená.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.