Přeskočit na obsah

Přípravy na stavbu dalších protipovodňových opatření pokračují

23. září 2020

Rada města Brna dnes projednala tři body týkající se protipovodňových opatření (PPO). Zastupitelům radní doporučili schválit smlouvu o vypořádání práv s Povodím Moravy a nákup pozemků potřebných pro výstavbu PPO.

„Výstavba protipovodňových opatření je klíčová pro další rozvoj města. Na dnešním jednání jsme se zabývali vypořádáním práv se společností Povodí Moravy. To nám převede do majetku za 202 tisíc korun nynější nábřežní zeď po obou stranách Svratky od železničního mostu Uhelná v délce necelých dvou kilometrů a také v Pisárkách v délce 700 metrů. V těchto místech dojde k přeměně koryta, které bude rozšířeno a upraveno do pozvolnějšího přechodu do dna řeky,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Další dva projednané body se týkaly odkupu pozemků, které jsou potřebné pro výstavbu PPO v lokalitě Sokolova–Vomáčkova. „Pro tuto etapu pokračují přípravy, a to majetkoprávním vypořádáním v této lokalitě. Zamýšlíme zde vykoupit 7 pozemků za cenu přibližně 31,5 milionu korun. Finální slovo bude mít v této věci zastupitelstvo,“ dodal Petr Hladík.

Více informací o PPO najdete na webu https://voda.brno.cz/clanek/protipovodnova-opatreni-svratky-a-svitavy

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.