Přeskočit na obsah

Přípravy na stavbu dalších protipovodňových opatření pokračují

23. září 2020
Rada města Brna dnes projednala tři body týkající se protipovodňových opatření (PPO). Zastupitelům radní doporučili schválit smlouvu o vypořádání práv s Povodím Moravy a nákup pozemků potřebných pro výstavbu PPO.

„Výstavba protipovodňových opatření je klíčová pro další rozvoj města. Na dnešním jednání jsme se zabývali vypořádáním práv se společností Povodí Moravy. To nám převede do majetku za 202 tisíc korun nynější nábřežní zeď po obou stranách Svratky od železničního mostu Uhelná v délce necelých dvou kilometrů a také v Pisárkách v délce 700 metrů. V těchto místech dojde k přeměně koryta, které bude rozšířeno a upraveno do pozvolnějšího přechodu do dna řeky,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Další dva projednané body se týkaly odkupu pozemků, které jsou potřebné pro výstavbu PPO v lokalitě Sokolova–Vomáčkova. „Pro tuto etapu pokračují přípravy, a to majetkoprávním vypořádáním v této lokalitě. Zamýšlíme zde vykoupit 7 pozemků za cenu přibližně 31,5 milionu korun. Finální slovo bude mít v této věci zastupitelstvo,“ dodal Petr Hladík.

Více informací o PPO najdete na webu https://voda.brno.cz/clanek/protipovodnova-opatreni-svratky-a-svitavy

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.