Přeskočit na obsah

Příprava projektové dokumentace na mateřskou školu na Vinohradech může začít

01. června 2022
Projektovou dokumentaci a autorský dozor u projektu vybudování čtyřtřídní mateřské školy na Vinohradech dostane na starosti Atelier 99. Dnes o tom rozhodli brněnští radní. V budoucnu díky tomu vznikne mateřská škola v okrajové části dnešního parku při Domově seniorů Věstonická. Součástí projektu je i parkovací stání typu K+R včetně míst pro osoby s tělesným postižením.

„Novou mateřskou školu chceme vybudovat v městské části Brno-Vinohrady poblíž domova pro seniory Věstonická. Budova bude obsahovat čtyři třídy, zázemí pro vedení školy, pedagogický i nepedagogický personál a školní kuchyni s provozním zázemím. Na objekt bude navazovat oplocená zahrada o ploše minimálně 1200 m?. Počítáme i s parkovacím stáním o ploše asi 600 m?. Mělo by být typu K+R, což znamená, že slouží především k rychlému nástupu a výstupu cestujících. Několik míst by mělo být vyhrazeno pro osoby s tělesným postižením,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková

Komise posuzovala celkem tři nabídky společností, které chtěly zajistit projektovou dokumentaci a autorský dozor. „Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka firmy Atelier 99, která počítala s částkou 3 140 000 korun bez DPH. Stavba mateřské školy by mohla začít v roce 2024. První děti by ji mohly navštěvovat za další rok a půl až dva roky,“ řekl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.