Přeskočit na obsah

Příprava projektové dokumentace na mateřskou školu na Vinohradech může začít

01. června 2022

Projektovou dokumentaci a autorský dozor u projektu vybudování čtyřtřídní mateřské školy na Vinohradech dostane na starosti Atelier 99. Dnes o tom rozhodli brněnští radní. V budoucnu díky tomu vznikne mateřská škola v okrajové části dnešního parku při Domově seniorů Věstonická. Součástí projektu je i parkovací stání typu K+R včetně míst pro osoby s tělesným postižením.

„Novou mateřskou školu chceme vybudovat v městské části Brno-Vinohrady poblíž domova pro seniory Věstonická. Budova bude obsahovat čtyři třídy, zázemí pro vedení školy, pedagogický i nepedagogický personál a školní kuchyni s provozním zázemím. Na objekt bude navazovat oplocená zahrada o ploše minimálně 1200 m?. Počítáme i s parkovacím stáním o ploše asi 600 m?. Mělo by být typu K+R, což znamená, že slouží především k rychlému nástupu a výstupu cestujících. Několik míst by mělo být vyhrazeno pro osoby s tělesným postižením,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková

Komise posuzovala celkem tři nabídky společností, které chtěly zajistit projektovou dokumentaci a autorský dozor. „Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka firmy Atelier 99, která počítala s částkou 3 140 000 korun bez DPH. Stavba mateřské školy by mohla začít v roce 2024. První děti by ji mohly navštěvovat za další rok a půl až dva roky,“ řekl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.