Přeskočit na obsah

Primátorka navštívila Vídeň. Se starostou řešila covid-19, navštívila i výstavu Loose v Českém centru

15. června 2021

V úterý 15. června navštívila primátorka města Brna Markéta Vaňková Vídeň. Její program zde zahrnoval setkání s velvyslankyní České republiky Ivanou Červenkovou i společné pracovní jednání se starostou města Vídeň Michaelem Ludwigem přímo v jeho pracovně. Společně pak navštívili výstavu A. Loose v Českém centru ve Vídni.

S vídeňským starostou Michaelem Ludwigem jsem se setkala už podruhé. Navíc je to má první letošní a vůbec první zahraniční pracovní cesta po pandemii covid-19. I zvládání této nemoci se stalo jedním z témat, které jsme společně se starostou a českou velvyslankyní na vídeňské radnici probírali. Neopomněli jsme ani další společná témata a projekty, které naše města spojují,“ shrnula primátorka Markéta Vaňková.

Kromě výměny zkušeností v oblasti testování a očkování proti covid-19 přišla řeč i na Den partnerských měst, který se v Brně uskuteční v příštím roce. V neposlední řadě byla primátorčiným programem návštěva Českého centra ve Vídni, kde se nyní koná odložená výstava ke 150. výročí narození Adolfa Loose, významného brněnského rodáka, který později působil právě ve Vídni. Výstava Adolf Loos: Brněnský a plzeňský příběh (Brünner und Pilsner G’schichten) připomíná umělcovy brněnské kořeny a zároveň jeho nejvýznamnější interiérové práce zachované a zachráněné v Plzni. Primátorka Markéta Vaňková převzala nad touto výstavou záštitu, statutární město Brno je jedním z jejich hlavních partnerů. Výstava potrvá do konce srpna.

Vídeň a Brno se staly partnerskými městy v roce 1998. Od té doby probíhá čilá partnerská výměna zkušeností a spolupráce v mnoha oblastech

Mgr. Kateřina GardoňováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 466mobil: +420 602 595 170e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.