Přeskočit na obsah

Primátorka navštívila Vídeň. Se starostou řešila covid-19, navštívila i výstavu Loose v Českém centru

15. června 2021
V úterý 15. června navštívila primátorka města Brna Markéta Vaňková Vídeň. Její program zde zahrnoval setkání s velvyslankyní České republiky Ivanou Červenkovou i společné pracovní jednání se starostou města Vídeň Michaelem Ludwigem přímo v jeho pracovně. Společně pak navštívili výstavu A. Loose v Českém centru ve Vídni.

S vídeňským starostou Michaelem Ludwigem jsem se setkala už podruhé. Navíc je to má první letošní a vůbec první zahraniční pracovní cesta po pandemii covid-19. I zvládání této nemoci se stalo jedním z témat, které jsme společně se starostou a českou velvyslankyní na vídeňské radnici probírali. Neopomněli jsme ani další společná témata a projekty, které naše města spojují,“ shrnula primátorka Markéta Vaňková.

Kromě výměny zkušeností v oblasti testování a očkování proti covid-19 přišla řeč i na Den partnerských měst, který se v Brně uskuteční v příštím roce. V neposlední řadě byla primátorčiným programem návštěva Českého centra ve Vídni, kde se nyní koná odložená výstava ke 150. výročí narození Adolfa Loose, významného brněnského rodáka, který později působil právě ve Vídni. Výstava Adolf Loos: Brněnský a plzeňský příběh (Brünner und Pilsner G’schichten) připomíná umělcovy brněnské kořeny a zároveň jeho nejvýznamnější interiérové práce zachované a zachráněné v Plzni. Primátorka Markéta Vaňková převzala nad touto výstavou záštitu, statutární město Brno je jedním z jejich hlavních partnerů. Výstava potrvá do konce srpna.

Vídeň a Brno se staly partnerskými městy v roce 1998. Od té doby probíhá čilá partnerská výměna zkušeností a spolupráce v mnoha oblastech

Mgr. Kateřina GardoňováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 466mobil: +420 602 595 170e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.