Primátor popřál basketbalistkám hodně štěstí do EuroCupu - Tiskový servis

Primátor popřál basketbalistkám hodně štěstí do EuroCupu

  • 09. října 2017
  • 2 minuty čtení

(ral) – Po loňském vítězství ve Středoevropské lize žen čeká brněnské basketbalistky KP Brno další výzva. Ve středu nastupují do prvního zápasu EuroCupu. Úspěšný start v jedné z nejprestižnějších basketbalových soutěží jim popřál primátor Petr Vokřál, který přijde hráčky podpořit i na samotný zápas.

Členky basketbalového klubu KP Brno dnes navštívily brněnského primátora. „Je to pro mě obrovská čest,“ zhodnotil setkání primátor Petr Vokřál. „Děvčata za sebou mají jednu z nejúspěšnějších sezón, doufám, že na ni navážou v podobném duchu. Bylo by krásné, kdyby se po Kometě podařilo vrátit do Brna český ligový titul i jim,“ dodal.

Nakolik jsou hráčky připravené splnit tyto naděje, prověří už středeční zápas, kterým se zahajuje letošní ročník EuroCupu. Samy basketbalistky netajily své ambice. „První zápas je sice kvůli nervozitě vždycky těžší, ale máme v týmu zkušené holky i mladé dravé hráčky a věřím, že vám všem ve středu uděláme radost,“ promluvila za tým Ilona Burgrová.

Letošní sestava basketbalistek KP Brno je podle předsedy představenstva klubu Richarda Foltýna výjimečná. „Kromě jedné slovenské reprezentantky hrajeme se samými českými hráčkami, to je v dnešní době téměř unikát,“ vysvětlil.

Zápas KP Brno – Wasserburg se odehraje 11. října v 18.00 na hale Vodově. „Bude to zajímavé a prestižní utkání,“ zve všechny fanoušky Foltýn. Účast v hledišti přislíbil i primátor. 

Další články z rubriky