Přeskočit na obsah

Primátor a hejtman otevřeli na festivalu Life! společnou expozici města a kraje

10. listopadu 2017 1 minuta čtení
(ik) – Společnou expozici města Brna a Jihomoravského kraje otevřeli v pátek dopoledne na výstavišti primátor Petr Vokřál a hejtman Bohumil Šimek.

Stalo se tak v rámci Festivalu sportu, tance a zábavy Life! Konkrétně v pavilonu G2, který po tento víkend nese označení Family Hall, místo pro rodiny.

„Jsem rád, že zde vidím tolik dívek a chlapců pohromadě,“ uvedl Petr Vokřál s přáním, aby se z nich v budoucnu staly sportovní vzory.

Expozice představuje významné sportovní akce, které se uskutečnily v posledních měsících v Brně, a to včetně Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže.

V pavilonu mají zájemci o sport možnost si ve třech dnech vyzkoušet různá odvětví. Od cyklistiky přes odbíjenou a sálové veslování až třeba po sportovní lezení po cvičné stěně.

Vrcholem bude v neděli vyhlášení medailistů Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže, kterou v červnu hostilo Brno a již vyhráli sportovci Jihomoravského kraje. Nedělní odpoledne bude patřit také ukázkám zástupců Unie sportovních klubů města Brna v čele s hokejisty Komety a fotbalisty Zbrojovky.

Mládež testující sport přišli v pátek povzbudit i vynikající čeští sportovci. Mimo jiné hokejový brankář Dominik Hašek, skifař Ondřej Synek a kajakář Josef Dostál.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.