Primátor a hejtman otevřeli na festivalu Life! společnou expozici města a kraje

  • 10. listopadu 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) – Společnou expozici města Brna a Jihomoravského kraje otevřeli v pátek dopoledne na výstavišti primátor Petr Vokřál a hejtman Bohumil Šimek.

Stalo se tak v rámci Festivalu sportu, tance a zábavy Life! Konkrétně v pavilonu G2, který po tento víkend nese označení Family Hall, místo pro rodiny.

„Jsem rád, že zde vidím tolik dívek a chlapců pohromadě,“ uvedl Petr Vokřál s přáním, aby se z nich v budoucnu staly sportovní vzory.

Expozice představuje významné sportovní akce, které se uskutečnily v posledních měsících v Brně, a to včetně Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže.

V pavilonu mají zájemci o sport možnost si ve třech dnech vyzkoušet různá odvětví. Od cyklistiky přes odbíjenou a sálové veslování až třeba po sportovní lezení po cvičné stěně.

Vrcholem bude v neděli vyhlášení medailistů Her VIII. letní olympiády dětí a mládeže, kterou v červnu hostilo Brno a již vyhráli sportovci Jihomoravského kraje. Nedělní odpoledne bude patřit také ukázkám zástupců Unie sportovních klubů města Brna v čele s hokejisty Komety a fotbalisty Zbrojovky.

Mládež testující sport přišli v pátek povzbudit i vynikající čeští sportovci. Mimo jiné hokejový brankář Dominik Hašek, skifař Ondřej Synek a kajakář Josef Dostál.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít