Přeskočit na obsah

Přijďte ve středu na koncert a pomozte nemocným dětem, zve Sociální nadační fond. Sám pomáhá už třicet let

09. května 2023 2 minuty čtení Radka Loukotová

Auto pro Šimona s křehkými kostmi, aby se vždycky dostal bezpečně do nemocnice. Efektivní rehabilitace pro Davídka a Adélu, kteří se perou s vážným postižením. Pomoci uskutečnit tato přání může ve středu každý návštěvník Charitativního koncertu pro Sociální nadační fond. Hudební akce s doprovodným programem pro děti je zároveň narozeninovou oslavou fondu, který byl založen právě před 30 lety. Na jeho počest bude z orloje na náměstí Svobody padat i speciální edice kuliček.

Zakončit pracovní den dobrým skutkem? Ve středu 10. 5. nic těžkého. Stačí se přijít pobavit na Dominikánské náměstí na Charitativní koncert pro Sociální nadační fond. Party odstartuje DJ Schafff, mezi 17. a 19. hodinou dále zazní muzikálové hity v podání sólistů Městského divadla Brno i písně nejoblíbenějšího Slavíka v dějinách v pojetí Karel Gott Revival Morava. Programem provede ambasadorka fondu herečka Marta Dřímal Ondráčková. Všechny informace o koncertu jsou zveřejněny na brno.cz/charitativnikoncert a na facebookové události.

Vstup je zdarma, fondu lze přispět dobrovolně a v libovolné výši. K dispozici bude jak pokladnička na stánku organizace, tak QR kódy pro bezhotovostní platby. Ty míří rovnou na transparentní účet fondu.


 

Na akci bude rovněž doprovodný program pro děti a možnost občerstvení. I jeho nákupem návštěvníci podpoří Sociální nadační fond. Dary využije fond na pomoc třem dětem: Šimonovi, který už 12 let bojuje s onemocněním kostí způsobujícím jejich křehkost, Davídkovi s vážnou vadou zraku a Adélce ochrnuté vinou dětské mozkové obrny.

Příběhy dalších lidí, kterým Sociální nadační fond už od roku 1993 pomáhá, dokumentuje výstava na piazzettě kostela sv. Michala. Ta zůstane v prostoru až do konce května.


 

Naopak pouze jeden den budou mít lidé šanci ulovit si kuličku z limitované kolekce. Z orloje na náměstí Svobody bude vypadávat ve středu 10. května každou celou hodinu, a to od 11 dopoledne do 11 večer.


 

Sociální nadační fond město založilo před 30 lety. Od té doby pomáhá lidem, kteří se dostali do složité a často zároveň natolik specifické životní situace, že na ni nestačí běžné nástroje sociální podpory. Loni fond vyplatil podporu ve výši více než 2,5 milionu korun, v roce 2021 to bylo ještě téměř o dva miliony více díky sbírce pro lidi zasažené tornádem. Peníze pomohly například slepému seniorovi, který přišel o svého vodicího psa a potřeboval nového, mámě samoživitelce, jejíž obě děti trpí zdravotním postižením, nebo členovi národního týmu para-ragby a tátovi dvou malinkých dětí.

Mohlo by vás dále zajímat

Zdeněk Rotrekl (třetí zleva) při udílení čestného občanství města Brna v roce 1994. Foto: Archiv města Brna
Jména Kapoun a Rotrekl patří do panteonu moravské poezie

Svět přichází o básníky i v červnu – letos si tak připomeneme dva tvůrce, jejichž pozemská pouť právě v tomto čase skončila, ale jejich poetické duše splynuly s duší Brna a Moravy a trvale ji posílily a obohatily. Před 60 lety, 10. června 1963, zemřel básník Karel Kapoun a 9. června to bude deset let, co odešel básník Zdeněk Rotrekl.

Strakapoud jižní. Foto: Lenka Hubáčková
Ptáci v Brně: koho zajímají meruňky a koho rumiště?

Pokud jste si až dosud – stejně jako autorka textu – mysleli, že nejběžnějším ptačím obyvatelem Brna je holub, jste na omylu. Konkrétně holub hřivnáč figuruje až na 10. místě žebříčku, zatímco nejznámější holub domácí se nevejde ani mezi nejčastější tři desítky ptačích druhů. Kdo je předběhl, s jakými druhy ptáků se můžeme ve městě setkat a kde? To v naší fotoreportáži přiblíží ornitolog Jan Sychra z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické.

Foto: Cottonbro Studio, Pexels
Město kreativcům zaslíbené. Jak a proč je Brno podporuje?

Představte si, že se ocitnete v AZ kvízu a začnete obligátním K. „Jaké slovo souhrnně označuje profese typu návrhář nábytku, grafik, spisovatel a filmař?“ zeptá se moderátor Aleš Zbořil. Hrozí, že zaváháte hned u první otázky? Pak čtěte dál. Brno je totiž v podpoře KREATIVCŮ v České republice průkopníkem, a tak by byla škoda, kdybyste se právě kvůli tomuto pojmu neprobojovali až k bankomatu.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Nejnovější články

Ať je klima v Brně prima
Ekologie, poklad a divadlo v zoo? Ať je klima v Brně prima

Oslavy Mezinárodního dne životního prostředí vyvrcholí v pátek 9. června v Zoo Brno. Zábavný den rámuje soutěž Ať je klima v Brně prima. Dozvíte se zajímavosti o ekologii a životním prostředí a připraven je také bohatý program pro nejmenší.

Paleta dat, která najdete v letošním vydání Brno v číslech, je skutečně pestrobarevná. Zdroj: MMB
Tři sta slunečných dnů, šest set požárů, čtyři tisíce dětí. Jaká čísla definují Brno 2022?

Méně rozvodů, ale i méně dětí. Více slunečných dnů, více požárů, méně srážek. Nejen tyto závěry, ale hlavně přesná data přináší zpráva Brno v číslech, každoročně vydávaný souhrn dostupný na webu data.brno.cz. Kromě zajímavých infografik ale městští dataři mají ještě jedno eso v rukávu, díky kterému se lidé dozví víc o svém městě – šifrovací hru.

Veletrh prorodinných a seniorských organizací
Sraz v úterý u Jošta. Zveme všechny na Veletrh prorodinných a seniorských organizací

Vrchol Brněnských dní pro rodinu proběhne v úterý 13. června. Na Veletrhu prorodinných a seniorských organizací se seznámíte s činností společností působících v Brně v těchto odvětvích. Akci si užije díky bohatému doprovodnému programu celá rodina.

Zdeněk Rotrekl (třetí zleva) při udílení čestného občanství města Brna v roce 1994. Foto: Archiv města Brna
Jména Kapoun a Rotrekl patří do panteonu moravské poezie

Svět přichází o básníky i v červnu – letos si tak připomeneme dva tvůrce, jejichž pozemská pouť právě v tomto čase skončila, ale jejich poetické duše splynuly s duší Brna a Moravy a trvale ji posílily a obohatily. Před 60 lety, 10. června 1963, zemřel básník Karel Kapoun a 9. června to bude deset let, co odešel básník Zdeněk Rotrekl.