Přijďte ve středu na koncert a pomozte nemocným dětem, zve Sociální nadační fond. Sám pomáhá už třicet let - Tiskový servis

Přijďte ve středu na koncert a pomozte nemocným dětem, zve Sociální nadační fond. Sám pomáhá už třicet let

  • 09. května 2023
  • 2 minuty čtení
  • Radka Loukotová

Auto pro Šimona s křehkými kostmi, aby se vždycky dostal bezpečně do nemocnice. Efektivní rehabilitace pro Davídka a Adélu, kteří se perou s vážným postižením. Pomoci uskutečnit tato přání může ve středu každý návštěvník Charitativního koncertu pro Sociální nadační fond. Hudební akce s doprovodným programem pro děti je zároveň narozeninovou oslavou fondu, který byl založen právě před 30 lety. Na jeho počest bude z orloje na náměstí Svobody padat i speciální edice kuliček.

Přijďte ve středu na koncert a pomozte nemocným dětem, zve Sociální nadační fond, zdroj: MMB
Přijďte ve středu na koncert a pomozte nemocným dětem, zve Sociální nadační fond, zdroj: MMB

Zakončit pracovní den dobrým skutkem? Ve středu 10. 5. nic těžkého. Stačí se přijít pobavit na Dominikánské náměstí na Charitativní koncert pro Sociální nadační fond. Party odstartuje DJ Schafff, mezi 17. a 19. hodinou dále zazní muzikálové hity v podání sólistů Městského divadla Brno i písně nejoblíbenějšího Slavíka v dějinách v pojetí Karel Gott Revival Morava. Programem provede ambasadorka fondu herečka Marta Dřímal Ondráčková. Všechny informace o koncertu jsou zveřejněny na brno.cz/charitativnikoncert a na facebookové události.

Vstup je zdarma, fondu lze přispět dobrovolně a v libovolné výši. K dispozici bude jak pokladnička na stánku organizace, tak QR kódy pro bezhotovostní platby. Ty míří rovnou na transparentní účet fondu.


 

Na akci bude rovněž doprovodný program pro děti a možnost občerstvení. I jeho nákupem návštěvníci podpoří Sociální nadační fond. Dary využije fond na pomoc třem dětem: Šimonovi, který už 12 let bojuje s onemocněním kostí způsobujícím jejich křehkost, Davídkovi s vážnou vadou zraku a Adélce ochrnuté vinou dětské mozkové obrny.

Příběhy dalších lidí, kterým Sociální nadační fond už od roku 1993 pomáhá, dokumentuje výstava na piazzettě kostela sv. Michala. Ta zůstane v prostoru až do konce května.


 

Naopak pouze jeden den budou mít lidé šanci ulovit si kuličku z limitované kolekce. Z orloje na náměstí Svobody bude vypadávat ve středu 10. května každou celou hodinu, a to od 11 dopoledne do 11 večer.


 

Sociální nadační fond město založilo před 30 lety. Od té doby pomáhá lidem, kteří se dostali do složité a často zároveň natolik specifické životní situace, že na ni nestačí běžné nástroje sociální podpory. Loni fond vyplatil podporu ve výši více než 2,5 milionu korun, v roce 2021 to bylo ještě téměř o dva miliony více díky sbírce pro lidi zasažené tornádem. Peníze pomohly například slepému seniorovi, který přišel o svého vodicího psa a potřeboval nového, mámě samoživitelce, jejíž obě děti trpí zdravotním postižením, nebo členovi národního týmu para-ragby a tátovi dvou malinkých dětí.

Další články z rubriky