Přeskočit na obsah

Přijďte spolu s osobnostmi sportu a divadla podpořit Dny dětské onkologie

26. února 2020 2 minuty čtení
(mesz) - Včasná diagnostika, prevence a léčba. Dny dětské onkologie upozorňují na problematiku nádorů v dětském věku. Tradiční evropská událost vrcholí v Brně v sobotu mezi 10 a 18 hodinou na Hvězdárně a planetáriu na Kraví hoře, kde je pro širokou veřejnost připravený bohatý program.

Navštívit prostory hvězdárny a zhlédnout představení v Digitáriu, setkat se s hvězdami HC Kometa Brno a umělci Městského divadla Brno v čele s Hanou Holišovou, Kateřinou Marií Fialovou nebo Alešem Slaninou a mnoho dalších aktivit mohou návštěvníci zažít na dobročinné akci Dny dětské onkologie na Hvězdárně a planetáriu v sobotu 29. 2. mezi 10 a 18 hodinou.

Součástí akce je také dobrovolná sbírka, výtěžek z ní bude věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Už ve čtvrtek začíná informační kampaň, v centru města budou prodávány zlaté stužky a informační letáky k problematice dětských onkologických onemocnění.

Dětské týmy se budou moci v sobotu na Kraví hoře účastnit ikonické soutěže AZ kvíz s moderátorem Alešem Zbořilem. Doprovodné aktivity pro děti zajistí také Technické muzeum v Brně, ZOO Brno nebo VIDA! science centrum. Pro návštěvníky budou připraveny zajímavé semináře o ústní hygieně od organizace Společně k úsměvu. K bohatému programu se připojí i Zdravotní klauni a psovodi z Městské policie Brno.

Akci bude moderovat Zbyněk Loucký. Mezi její ambasadory patří například Michal Viewegh, Hana Holišová, Robert Jícha, Šárka Kašpárková a mnoho dalších. K tradici mezinárodního dne dětské onkologie se letos připojí město Brno potřetí. 

Organizátorem akce je Nadační fond dětské onkologie Krtek. Bližší informace naleznete zde. Podrobný program je k dispozici zde

Ambasadoři Dny dětské onkologie

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.