Přeskočit na obsah

Při základní škole na Vedlejší vznikne nový pavilon, proběhne tu i rekonstrukce

21. září 2022

Rada města Brna dnes schválila výzvy k podání nabídek na dvě veřejné zakázky týkající se základní školy na Vedlejší 10. U obou město hledá zpracovatele projektové dokumentace. První projekt se týká výstavby nového venkovního pavilonu, druhý zahrnuje rekonstrukci a vestavbu stávající budovy.

Základní škola na ulici Vedlejší se v blízké budoucnosti rozroste o nový venkovní pavilon, který bude sloužit pro výuku přírodních věd. Pavilon bude bezbariérový, vchod do něj bude umožněn chodníkem z hlavní budovy nebo cestou z učebny vlastivědy. Zároveň zde bude postavena i vzdušná pergola, pod kterou se budou moci žáci nebo učitelé posadit. Nyní hledáme zhotovitele projektové dokumentace. Očekáváme, že by samotná stavba mohla stát přibližně 36,2 milionu korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Druhá výzva k podání nabídek se týká stávající budovy základní školy. „Pro tuto zakázku hledáme také projektanta. Projekt počítá s rekonstrukcí šesti odborných učeben, osmi tříd školní družiny, kabinetu a chodby. S tím tu vznikne i vestavba žákovské knihovny pro 2. stupeň a multifunkční místnosti, která bude sloužit jako knihovna pro první stupeň a jako učebna speciální pedagogiky. Součástí projektu bude i stavba výtahu. Pro tuto zakázku jsou odhadovány náklady na 23,2 milionu korun,“ doplnil radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Po vyhotovení projektové dokumentace bude město hledat zhotovitele stavebních prací. Předpoklad jejich zahájení je během roku 2024.

Autor

Bc. Filip Poňuchálek

Nejnovější tiskové zprávy

Národní konference řešila závislostní politiku měst a obcí

Po dvou on-line konferencích způsobených pandemií covid-19 uspořádal dnes Odbor protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky národní konferenci věnovanou oblasti závislostí. Hlavním tématem konference, na jejímž uspořádání se podílelo statutární město Brno, byla závislostní politika měst a obcí.

Úprava přednádražního prostoru: Studie a prováděcí dokumentace jsou hotovy, peníze alokovány, zbývá podpis smlouvy se zhotovitelem

Administrativní a projektová příprava úpravy přednádražního prostoru jde do finále. V průběhu roku vznikla postupně architektonická studie a následně prováděcí dokumentace, v městském rozpočtu jsou alokovány finanční prostředky a Brněnské komunikace čekají na doběhnutí lhůt, aby mohlo dojít k podpisu smlouvy se zhotovitelem.

Poslední rozšiřování rezidentního parkování v tomto roce. Přidají se dvě oblasti v Králově Poli

Poslední letošní rozšiřování oblastí placeného stání se uskuteční 21. listopadu. Do systému rezidentního parkování se od tohoto dne přidají dvě královopolské oblasti: 3-08 (Dalimilova) a 3-09 (Herčíkova). Rada dnes schválila změny v nařízení, které tuto změnu v oblastech umožňují.

Osud rozbitého parkoviště na Šumavské je zpečetěn. Radní vybrali zhotovitele zakázky, která dá vzniknout 613 parkovacím místům na Akademickém náměstí

Postavit parkovací dům, venkovní parkoviště či vodní prvek a upravit parkovou plochu. To vše má za 14 měsíců zvládnout společnost STRABAG, a. s. Rada města Brna ji dnes vybrala pro realizaci veřejné zakázky „Akademické náměstí včetně parkovacího domu – zhotovitel stavby“.