Přeskočit na obsah

Při ulici Chelčického vznikne sběrné středisko odpadů

02. června 2021

Městská část Královo Pole nemá od roku 2009 na svém území sběrné středisko odpadů. To by mělo vzniknout při ulici Chelčického. Na dnešním jednání schválili radní pro tento projekt investiční záměr.

„Před dvanácti lety byl ukončen provoz Sběrného střediska odpadů Milíčova, a to kvůli budování Královopolského tunelu. V Králově Poli od této doby není v provozu žádné takové středisko. Pro třetí nejlidnatější městskou část je žádoucí, aby tento typ střediska měla na svém území. Proto jsme začali připravovat projekt, díky němuž vznikne nové středisko při ulici Chelčického v místech skladového areálu. V zásadě využijeme již zastavěné území, výhodná je i jeho dobrá dopravní dostupnost,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V současné době je prostor (na pozemcích města) využíván stavební společností STRABAG. Na místě se nachází zděný objekt a montovaná ocelová hala, které jsou ve vlastnictví společnosti. Ocelová hala včetně betonové podlahy bude demontována a zlikvidována. Zděný objekt bude ponechán a bude sloužit jako zázemí a kancelář pro zaměstnance SSO.

„Se společností, která je nyní v daném prostoru v nájmu, připravujeme majetkové vyrovnání. Následně bude potřeba provést na zdejší budově jednoduché stavební úpravy střechy. Po odstranění montované haly se provede lokální oprava zpevněných ploch tak, aby bylo možno po ní pojíždět s mechanizací na kontejnery. Chybějící část plochy bude doplněna silničními panely. Součástí investice bude také vybudování nového oplocení v délce cca 50 m. Předběžně počítáme s tím, že by středisko mohlo začít fungovat do konce roku 2022. Náklady na majetkové vyrovnání a stavební úpravy jsou vyčísleny na 5,764 milionu korun,“ upřesnil Petr Hladík, první náměstek primátorky.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.