Přeskočit na obsah

Prevence není nudná. Na výstavě v Urban centru se dozvíte, jak předejít onkologickým onemocněním

08. února 2022 2 minuty čtení
(fpo) – Zažijte s námi prevenci. Nic nestojí, ale má cenu života. Takový název nese interaktivní výstava, která je zaměřená na prevenci onkologických onemocnění. Jejím cílem je seznámit veřejnost s aktuálním informacemi o nádorech a rizikových faktorech jejich vzniku, přinese také nejnovější poznatky o onkologické prevenci a nabídne inspiraci pro zlepšení životního stylu.

Výstava je ke zhlédnutí v Urban centru na ulici Mečová, a to až do 25. února 2022.

Zajímavý je také doprovodný program. Po dobu expozice budou každé úterky a čtvrtky od 15 do 18 hodin probíhat měření těla s výkladem a poradenstvím.

Ve středu 9. února bude v Urban centru od 16:30 přednášet ředitel Masarykova onkologického ústavu Marek Svoboda. Název setkání zní: Pane doktore, jaké mám riziko, že onemocním rakovinou, když…?

O týden později, tedy 14. února, se bude konat ve stejný čas další přednáška, tentokrát na téma Prevence nebolí, aneb co pro sebe můžu udělat v praxi. Tématem Vás provede Petra Absolonová a Michaela Přikrylová, zdravotní sestry z Masarykova onkologického ústavu.

UPOZORNĚNÍ: Na výše zmíněné dvě přednášky se prosím registrujte, a to na e-mailu urbancentrum@brno.cz nebo na čísle 778 520 752. Vzhledem k pandemické situaci je kapacita sálu omezena.

Více informací najdete i na webu www.urbancentrum.brno.cz/vystavy/zazijte-s-nami-prevenci-nic-nestoji-ale-ma-cenu-zivota/.

Výstavu pořádá Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.