Prevence není nudná. Na výstavě v Urban centru se dozvíte, jak předejít onkologickým onemocněním

  • 08. února 2022
  • 2 minuty čtení
(fpo) – Zažijte s námi prevenci. Nic nestojí, ale má cenu života. Takový název nese interaktivní výstava, která je zaměřená na prevenci onkologických onemocnění. Jejím cílem je seznámit veřejnost s aktuálním informacemi o nádorech a rizikových faktorech jejich vzniku, přinese také nejnovější poznatky o onkologické prevenci a nabídne inspiraci pro zlepšení životního stylu.

Výstava je ke zhlédnutí v Urban centru na ulici Mečová, a to až do 25. února 2022.

Zajímavý je také doprovodný program. Po dobu expozice budou každé úterky a čtvrtky od 15 do 18 hodin probíhat měření těla s výkladem a poradenstvím.

Ve středu 9. února bude v Urban centru od 16:30 přednášet ředitel Masarykova onkologického ústavu Marek Svoboda. Název setkání zní: Pane doktore, jaké mám riziko, že onemocním rakovinou, když…?

O týden později, tedy 14. února, se bude konat ve stejný čas další přednáška, tentokrát na téma Prevence nebolí, aneb co pro sebe můžu udělat v praxi. Tématem Vás provede Petra Absolonová a Michaela Přikrylová, zdravotní sestry z Masarykova onkologického ústavu.

UPOZORNĚNÍ: Na výše zmíněné dvě přednášky se prosím registrujte, a to na e-mailu urbancentrum@brno.cz nebo na čísle 778 520 752. Vzhledem k pandemické situaci je kapacita sálu omezena.

Více informací najdete i na webu www.urbancentrum.brno.cz/vystavy/zazijte-s-nami-prevenci-nic-nestoji-ale-ma-cenu-zivota/.

Výstavu pořádá Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít