Přestavba rampy Pražské radiály uvolní území pro další výstavbu

  • 03. února 2021
Po vyřešení složitých majetkoprávních vztahů je město o krok blíže stavbě nové rampy Pražské radiály na ulici Jihlavskou. Rampa, která se tam nachází nyní, bude zbourána. Vznikne tak prostor pro další výstavbu. Studii, která přiblíží, co by na uvolněném místě mohlo vzniknout, zpracovává Kancelář architekta města Brna. Na své schůzi dnes brněnští radní doporučili zastupitelům schválit smlouvu s Ředitelstvím silnic a dálnic, která řeší finanční otázky tak, aby na straně ŘSD nevznikly přestavbou jakékoli újmy.

„Přestavba rampy, která umožňuje sjezd z Bítešské na Jihlavskou, je dlouhodobě zařazena v územním plánu města. Realizace záměru se ale významně protáhla kvůli složitým majetkoprávním vztahům. Ty se v poslední době podařilo vyřešit. Po zrušení přímé rampy, která je zde nyní, vznikne pro město ucelená lokalita pro další investiční činnost na tomto území. Studii na možné využití nyní zpracovává Kancelář architekta města Brna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Přestavbou rampy Pražské radiály vznikne nové připojení do světelně řízené křižovatky ulic Jihlavské a Akademické. Řidiči se tak na Jihlavskou napojí bezpečněji a plynuleji. „Přímou rampu, kterou se chystáme odstranit, vlastní Ředitelství silnic a dálnic. Na základě dohody s majitelem bude stavbu připravovat a provádět město Brno. Z jeho strany půjdou také finance. Majetkoprávně budeme věc s ŘSD řešit až později. Zastupitelstvu nyní doporučujeme schválit podobu smlouvy o náhradě škody mezi městem a ŘSD. Ta specifikuje například technické parametry a postupy pro vybudování nové rampy,“ přiblížil podrobnosti radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy