Přeskočit na obsah

Přestavba rampy Pražské radiály uvolní území pro další výstavbu

03. února 2021

Po vyřešení složitých majetkoprávních vztahů je město o krok blíže stavbě nové rampy Pražské radiály na ulici Jihlavskou. Rampa, která se tam nachází nyní, bude zbourána. Vznikne tak prostor pro další výstavbu. Studii, která přiblíží, co by na uvolněném místě mohlo vzniknout, zpracovává Kancelář architekta města Brna. Na své schůzi dnes brněnští radní doporučili zastupitelům schválit smlouvu s Ředitelstvím silnic a dálnic, která řeší finanční otázky tak, aby na straně ŘSD nevznikly přestavbou jakékoli újmy.

„Přestavba rampy, která umožňuje sjezd z Bítešské na Jihlavskou, je dlouhodobě zařazena v územním plánu města. Realizace záměru se ale významně protáhla kvůli složitým majetkoprávním vztahům. Ty se v poslední době podařilo vyřešit. Po zrušení přímé rampy, která je zde nyní, vznikne pro město ucelená lokalita pro další investiční činnost na tomto území. Studii na možné využití nyní zpracovává Kancelář architekta města Brna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Přestavbou rampy Pražské radiály vznikne nové připojení do světelně řízené křižovatky ulic Jihlavské a Akademické. Řidiči se tak na Jihlavskou napojí bezpečněji a plynuleji. „Přímou rampu, kterou se chystáme odstranit, vlastní Ředitelství silnic a dálnic. Na základě dohody s majitelem bude stavbu připravovat a provádět město Brno. Z jeho strany půjdou také finance. Majetkoprávně budeme věc s ŘSD řešit až později. Zastupitelstvu nyní doporučujeme schválit podobu smlouvy o náhradě škody mezi městem a ŘSD. Ta specifikuje například technické parametry a postupy pro vybudování nové rampy,“ přiblížil podrobnosti radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.