Přeskočit na obsah

Přes 1 200 darovaných přikrývek za více než 900 tisíc korun míří do sociálních služeb města Brna

19. ledna 2022

Štědrý a ojedinělý dar obdrželo město Brno. Radní dnes schválili přijetí 1 224 kusů kvalitních přikrývek v hodnotě 903 967 korun od spolku Oidipus. Využijí je domovy pro seniory a další organizace či služby působící v oblasti sociální péče.

„Pandemie covidu, s níž se potýkáme téměř dva roky, přinesla zvýšenou solidaritu. Narostl tak počet donátorů, díky nimž jsme dostali například ochranné pomůcky, potraviny nebo postele. Ale dar přikrývek v hodnotě přes 900 tisíc korun, které využije město a jeho organizace v sociálních službách, bych se nebála označit za velkorysý,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Deky budou dle zájmu určeny pro jednotlivé městem zřizované příspěvkové organizace a pro střediska spadající pod Odbor sociální péče MMB. „Oslovili jsme ředitele a vedoucí s dotazem na zájem o darované přikrývky. Téměř 60 % z nich využijí domovy pro seniory, dalších přibližně 20 % se bude hodit Centru sociálních služeb do jeho pobytových zařízení pro děti s postižením, pro azylové domy a noclehárny. Mezi příjemci bude také například ubytovna pro matky s dětmi nebo romské středisko DROM,“ upřesnila primátorka Markéta Vaňková.

„Všechna městská pobytová zařízení sociálních služeb ložní výrobky běžně nakupují, protože je nutná jejich pravidelná obnova – například z hygienických důvodů se mění každé 2 až 3 roky. Darované přikrývky tedy našim organizacím a střediskům ušetří provozní prostředky, které pak mohou efektivně využít jiným způsobem,“ doplnil informace Robert Kerndl, 4. náměstek primátorky, který má v gesci sociální oblast.

Odbor sociální péče MMB navíc zprostředkoval poskytnutí dalších 372 přikrývek za téměř 300 tisíc korun, které spolek Oidipus daruje Armádě spásy.

Oidipus, z. s., definuje svoji činnost jako podporu společensky potřebných veřejně prospěšných projektů, a to zejména v oboru zdravotnictví. Dar je poskytován za účelem podpory veřejné instituce – města Brna a jím zřizovaných organizací poskytujících sociální a související služby pro sociálně znevýhodněné osoby. Výrobcem darovaných přikrývek je společnost PiCaSo manufactury, s. r. o.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.