Přeskočit na obsah

Přes 1 200 darovaných přikrývek za více než 900 tisíc korun míří do sociálních služeb města Brna

19. ledna 2022
Štědrý a ojedinělý dar obdrželo město Brno. Radní dnes schválili přijetí 1 224 kusů kvalitních přikrývek v hodnotě 903 967 korun od spolku Oidipus. Využijí je domovy pro seniory a další organizace či služby působící v oblasti sociální péče.

„Pandemie covidu, s níž se potýkáme téměř dva roky, přinesla zvýšenou solidaritu. Narostl tak počet donátorů, díky nimž jsme dostali například ochranné pomůcky, potraviny nebo postele. Ale dar přikrývek v hodnotě přes 900 tisíc korun, které využije město a jeho organizace v sociálních službách, bych se nebála označit za velkorysý,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Deky budou dle zájmu určeny pro jednotlivé městem zřizované příspěvkové organizace a pro střediska spadající pod Odbor sociální péče MMB. „Oslovili jsme ředitele a vedoucí s dotazem na zájem o darované přikrývky. Téměř 60 % z nich využijí domovy pro seniory, dalších přibližně 20 % se bude hodit Centru sociálních služeb do jeho pobytových zařízení pro děti s postižením, pro azylové domy a noclehárny. Mezi příjemci bude také například ubytovna pro matky s dětmi nebo romské středisko DROM,“ upřesnila primátorka Markéta Vaňková.

„Všechna městská pobytová zařízení sociálních služeb ložní výrobky běžně nakupují, protože je nutná jejich pravidelná obnova – například z hygienických důvodů se mění každé 2 až 3 roky. Darované přikrývky tedy našim organizacím a střediskům ušetří provozní prostředky, které pak mohou efektivně využít jiným způsobem,“ doplnil informace Robert Kerndl, 4. náměstek primátorky, který má v gesci sociální oblast.

Odbor sociální péče MMB navíc zprostředkoval poskytnutí dalších 372 přikrývek za téměř 300 tisíc korun, které spolek Oidipus daruje Armádě spásy.

Oidipus, z. s., definuje svoji činnost jako podporu společensky potřebných veřejně prospěšných projektů, a to zejména v oboru zdravotnictví. Dar je poskytován za účelem podpory veřejné instituce – města Brna a jím zřizovaných organizací poskytujících sociální a související služby pro sociálně znevýhodněné osoby. Výrobcem darovaných přikrývek je společnost PiCaSo manufactury, s. r. o.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.