Přeskočit na obsah

Premiéra opery Evžen Oněgin bude na televizních obrazovkách. Výtěžek z benefičního vstupného půjde na dobrou věc

24. března 2021

Opera Národního divadla Brno připravila ve spolupráci s Českou televizí přímý přenos premiéry opery Evžen Oněgin. Výtěžek vstupného půjde na charitativní účely a podpoří Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje. Představení se uskuteční v pondělí 29. 3.

„Aktuální nepříznivá situace nedovolila uvedení opery v původně plánovaném termínu. Vedení Národního divadla v Brně však našlo skvělou příležitost nejen představit divákům nové nastudování romantické opery Evžen Oněgin, ale spojilo tento jedinečný kulturní zážitek s charitativní akcí. Výtěžek z benefičních vstupenek dostane Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje, který pomáhá lidem v krizových životních situacích. Tento nevšední nápad město maximálně podporuje,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Sociální nadační fond města Brna a JMK vznikl již v roce 1993 a věnuje se pomoci jednotlivcům a rodinám v těžké životní situaci. „Každý jednotlivý divák má možnost zakoupit si symbolickou benefiční vstupenku na webu Národního divadla Brno a tím podpořit nadační fond. Konkrétní využití těchto darů bude pro lidi, kteří se kvůli epidemii covid-19 ocitli v existenčních problémech. Dlouhotrvající náročná omezení z důvodu epidemiologické situace ztěžují život všem lidem, díky této jedinečné události však může každý pomoci a zároveň si užít unikátní operní zážitek,“ uvedl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Program je připraven na pondělí 29. 3. a bude ho přenášet v přímém přenosu Česká televize na svojí stanici ČT Art. „Uvedení opery Evžen Oněgin plánovalo Národní divadlo již na únor letošního roku. Takto se dostane k divákům pouze s měsíčním zpožděním, což je vzhledem k okolnostem velký úspěch. Adaptaci románu ve verších Alexandra Sergejeviče Puškina dohromady s jedinečnou hudbou Petra Iljiče Čajkovského si můžete vychutnat alespoň ze svých domovů,“ doplnil radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Režie inscenace se ujal ředitel divadla Martin Glaser. V premiérovém představení příští pondělí budou vystupovat sólisté a sbor Janáčkovy opery. Benefiční vstupenku si můžete zakoupit na webu: http://operapomaha.cz/.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.