Přeskočit na obsah

Přehled průběhu očkování proti covid-19 v Jihomoravském kraji

01. února 2021

Město Brno dlouhodobě poskytuje detailní statistiky o průběhu epidemie onemocnění covid-19, a to prostřednictvím datového portálu data.brno.cz. Největší přidanou hodnotou statistik je jejich podrobné územní členění, přehlednost a aktuálnost. Jsou zde kombinovány dva oficiální zdroje – Krajská hygienická stanice JMK a Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS). Dosud se v Jihomoravském kraji nakazilo téměř 95 tisíc obyvatel, z toho více než 30 tisíc ve městě Brně.

Právě z úzké spolupráce města Brna s Ústavem zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) vznikl nyní i automatizovaný přehled o průběhu očkování v celém Jihomoravském kraji. ÚZIS poskytuje data městu automatizovaně a na denní bázi (aktuální data vždy v 9:00 každý den), město je pak publikuje ve veřejně dostupném, interaktivním přehledu na stránce data.brno.cz/pages/ockovani-covid-19.

Lze tak kdykoliv jednoduše zjistit počet očkovaných v průběhu času, jejich věkové rozložení nebo typ použité vakcíny. Ve statistice očkovaných jsou zachyceni i očkovaní s bydlištěm mimo území kraje, což je dáno tím, že se Brno stává velkým očkovacím centrem. Dosavadní data o věkové struktuře očkovaných plně odráží stav, kdy byli očkováni senioři nad 80 let a také zaměstnanci ve zdravotnictví. Pokud odečteme osoby mladší 15 let, celkové číslo osob k očkování v kraji převyšuje 1 mil. 

Monitoring a zveřejňování dat o průběhu nákazy a nyní i o průběhu očkování považujeme za velice důležité pro co nejlepší zvládnutí boje s onemocněním covid-19. Protože nám covid-19 naprosto změnil každodenní život a čelíme spoustě omezení, chceme občany korektně a transparentně o vývoji epidemie nadále informovat,“ uvedl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

 

 

 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 126
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.