Přeskočit na obsah

Předvánoční víkend nabídne cestu do vesmíru

20. prosince 2019 2 minuty čtení
(mesz, gak) - Vánoční přípravy vrcholí a pomalu se blíží čtvrtá adventní neděle. Jak strávit předvánoční víkend napovíme v tradičních víkendových tipech. Kromě programu na vánočních trzích je připravena také Česká mše vánoční, ale i netradiční světelná show vyprávějící příběh vesmíru.

Na všech náměstích v centru Brna budou pokračovat vánoční trhy. V pátek od 18 hodin se na náměstí Svobody představí se svými hity zpěvák Dušan Vitázek za doprovodu kapely. O den později jej na pódiu vystřídá hudebník Pokáč. Po celá víkend mají návštěvníci možnost navštívit prosklenou komu, kde mohou nakoupit dárky v rámci December Design Days. Program následujících dnů na Zelném trhu naleznete na jejich webu.

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ srdečně zve na adventní koncert Čas vzácný přišel v pátek 20. prosince v Červeném kostele v Brně. Více informací o vystoupení naleznete zde.

Moravské zemské muzeum si připravilo tradiční veřejné zpívání slavné České mše vánoční Jana Jakuba Ryby, které se uskuteční v prostoru Biskupského dvora v neděli 15 hodin. 

Vánoční překvapení v podobě prohlídky Mahenova divadla je připraveno pro návštěvníky večerního představení HANA. Podrobnosti naleznete zde.

Od 17 do 22 hodiny můžete vyrazit také na Kraví horu, konkrétně na hvězdárnu. Stroj času, který spustí uskupení VISUALOVE, vám umožní projít v několik minutách celým příběhem našeho vesmíru. S pomocí projekcí oděných do pestrobarevné záře fotonového světla se podíváte na jeho vznik, tedy okamžik velkého třesku, ale také budoucnost, kdy se vesmír stane mrtvým oceánem záření, času a prostoru.

Zpestřit si Vánoce můžete na letošních posledních Afrických trzích. Nakoupit můžete v neděli od 10 do 16 na Tržnici na Zelném trhu.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.