Přeskočit na obsah

Přebývající potraviny ze školních jídelen pomáhají potřebným

15. dubna 2020
V souvislosti s opatřením proti šíření koronaviru, kdy jsou zavřena školská zařízení, nefungují ani školní jídelny. V mnohých z nich se nacházejí suroviny a potraviny, kterým končí trvanlivost. Neskončí však v koši, ale budou předány potravinovým bankám nebo provozovnám, které připravují obědy seniorům.

Vyzval jsem brněnské základní a mateřské školy, aby darovaly potraviny, které se nestihnou využít nebo brzy projdou. Zásobovací služba je převeze zdarma do potravinové banky, kde je jídlo distribuováno potřebným, tedy matkám samoživitelkám, lidem bez domova atd.,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Suroviny, kterých je ve školních kuchyních velké množství, se také sváží do provozoven připravujících obědy pro seniory. „Z této iniciativy mám velkou radost. Nejenže pomáhá seniorům, ale také využívá surovin, které by byly zbytečně vyhozeny. Chtěl bych poděkovat i dobrovolníkovi, který pomáhá s přepravou potravin. Zároveň chci apelovat na veřejnost: Pokud máte doma potraviny, které nevyužijete, darujte je do potravinové banky,“ doplnil Petr Hladík

Tiskové středisko MMB
e-mail:
tis@brno.cz
tel.: 542 172 162

www.brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.