Přeskočit na obsah

Přebývající potraviny ze školních jídelen pomáhají potřebným

15. dubna 2020

V souvislosti s opatřením proti šíření koronaviru, kdy jsou zavřena školská zařízení, nefungují ani školní jídelny. V mnohých z nich se nacházejí suroviny a potraviny, kterým končí trvanlivost. Neskončí však v koši, ale budou předány potravinovým bankám nebo provozovnám, které připravují obědy seniorům.

Vyzval jsem brněnské základní a mateřské školy, aby darovaly potraviny, které se nestihnou využít nebo brzy projdou. Zásobovací služba je převeze zdarma do potravinové banky, kde je jídlo distribuováno potřebným, tedy matkám samoživitelkám, lidem bez domova atd.,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Suroviny, kterých je ve školních kuchyních velké množství, se také sváží do provozoven připravujících obědy pro seniory. „Z této iniciativy mám velkou radost. Nejenže pomáhá seniorům, ale také využívá surovin, které by byly zbytečně vyhozeny. Chtěl bych poděkovat i dobrovolníkovi, který pomáhá s přepravou potravin. Zároveň chci apelovat na veřejnost: Pokud máte doma potraviny, které nevyužijete, darujte je do potravinové banky,“ doplnil Petr Hladík

Tiskové středisko MMB
e-mail:
tis@brno.cz
tel.: 542 172 162

www.brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.