Prázdniny startují! Přinášíme tipy, jak do nich vlétnout naplno - Tiskový servis

Prázdniny startují! Přinášíme tipy, jak do nich vlétnout naplno

Červen končí a školákům začíná dvouměsíční volno. Spolu s ním přichází i nespočet možností, jak mohou prázdninový čas v Brně strávit. Získejte výhody za pěkné vysvědčení na hvězdárně či v zoo, vyzkoušejte si různé sporty na přehradě nebo omrkněte, co promítají letní kina.

Promítání letního kina. Foto: Letní kino Brno-střed

Promítání letního kina. Foto: Letní kino Brno-střed

V pátek 28. června vrcholí Léto na Prýglu, které hostí pláž U Sirky. Pro děti i dospělé je připravena spousta rozmanitých sportů, za jejichž absolvování se speciální herní kartou získají drobnou odměnu. Dále nechybí tvořivá dílnička, skákací hrad ani projížďky plachetnicemi. Doprovodný program zajišťuje také integrovaný záchranný systém. Podrobnosti čtěte na letonapryglu.cz.

Jakmile se pátečním dopolednem uzavře školní rok, vyrazte s dětmi například od 16 hodin přivítat prázdniny do Rast coffee na Lesné. Těšte se na skákací hrady, trampolínu nebo malování na obličej. Vstupné činí 80 korun, a pokud bude přát počasí, napustí se bazének.


Akce Léto na Prýglu. Foto: STAREZ - SPORT

V sobotu 29. června navštivte amfiteátr na Kraví hoře, kde ve 14 hodin začíná Den s Pamětí národa. Kromě workshopů a divadla vás čeká i představení činnosti Institutu Paměti národa v Brně. Navíc můžete otestovat své parkourové dovednosti, zatímco děti projdou sérií různých úkolů. Vše se dozvíte zde. Až do soboty jsou lákadlem také Svatojánské slavnosti na náměstí Svobody. Dopřejte si při nich dobré jídlo a pití doplněné vystoupeními folklorních souborů.

Multižánrový festival Uprostřed, jenž po celé léto oživuje centrum města kulturními aktivitami, nabídne nedělní koncert skupiny Aldente. Představení startuje v 19 hodin na Staré radnici, vstup je zdarma.


Vystoupení skupiny Aldente. Foto: Festival Uprostřed

Děti pak mohou využít speciálních akcí k závěru školního roku. Jestliže chodíte na základní nebo střední školu, přineste až do neděle své vysvědčení s jedničkou z matematiky či fyziky na hvězdárnu a získejte volný vstup na jeden vámi vybraný astronomický pořad. Do konce týdne trvá obdobná nabídka v Zoo Brno, kde za vysvědčení s vyznamenáním mají všechny děti do 15 let vstup jen za deset korun.

Rozjíždí se i sezona pravidelných promítání pod širým nebem. Organizátoři letního kina Brna-střed na Dominikánské 2 si přichystali na víkend rovnou čtveřici snímků, opomenout byste ale neměli ani sobotní program na Sokolském koupališti. Velký přehled letních kin v Brně jsme vám přinesli již dříve zde.

Další články z rubriky