Přeskočit na obsah

Prázdniny skončí velkou streetparty i v rytmu folkloru

30. srpna 2019 3 minuty čtení
(gak) - Čas prázdnin se nachýlil a před námi je jejich poslední víkend. A ten nabízí opravdu pestrou nabídku akcí. Na své si přijdou milovníci folkloru, hudby i městské hromadné dopravy.

Městská část Brno-střed si na pátek přichystala pro veřejnost akci nazvanou Otevřená radnice. Od 14 hodin si můžete prohlédnou prostory radnice, včetně kanceláře starosty, užít si ukázky workoutového cvičení, poslechnout koncerty Jiřího Kalouska se Zuzanou Santin a kapely Panracek. Večer zakončí poslední promítání filmu Happy End v letním kině na nádvoří radnice.

Velký festival v ulicích u příležitosti 150. výročí městské hromadné dopravy odstartuje ve 13 hodin na Lidické ulici. Streetparty150 nabídne dvě komentované přehlídky vozů Dopravního podniku města Brna a Technického muzea v Brně, a to od historických po současné. Mezi přehlídkami se utkají řidiči tramvají z českých i slovenských dopravních podniků v soutěži jízd zručnosti. Během odpoledne a večera budou v Lidické vystaveny i historické osobní automobily, veřejnost je zvána do otevřené hasičské zbrojnice, ukázky své práce představí ZZS JMK a hasiči, své brány otevře EON, o zábavu dětí se postará SVČ Lužánky a mnoho dalších, o občerstvení místní podniky a pozvaní provozovatelé občerstvovacích stánků.

Již tradičně se s létem rozloučí i podniky na Jaselské ulici a v blízkém okolí. Akce Jaselská open nabídne kromě jídla, pití a příjemné atmosféry i hudební produkci, autorská čtení, výtvarné tvoření s jarmarkem, kentaurovské stříhání nebo projekce. Program startuje ve 13 hodin.

Program na závěrečný prázdninový víkend si připravila i Zoo Brno. Program Dne adoptivních rodičů a sponzorů začne už v 9 hodin. Děti se mohou těšit na malování na obličej, opékání špekáčků i indiánskou hru. Všichni adoptivní rodiče mají vstup zdarma.

V sobotu také odstartuje festival Svitava pod parou. Na nábřeží řeky přijede parní vlak, který přiveze hudbu, občerstvení, relax u řeky, program pro děti a mnoho dalšího. Festival je zdarma, pouze jízdy vlakem budou zpoplatněny. 

Na Riviéře se budou moci s prázdninami rozloučit všichni školou povinní, ale i ti, kteří už do lavic dávno neusedají. V sobotu a v neděli nabídne akce program plný zábavy, ve kterém se představí například Michal Nesvadba, různé taneční skupiny, VIDA! Science centrum, ale také koncert Martina Haricha. Vstup je zdarma. Kompletní program naleznete na FB události.

Až do neděle ve městě probíhá Mezinárodní folklorní festival Brno. Program kromě hudebních a tanečních vystoupení nabízí také například řemeslný jarmark. Více informací naleznete zde.

Mendlovo náměstí v neděli ožije Jihomoravskými dožínkami 2019. Těšit se můžete na jarmark, vystoupení folklorních souborů, v 17 hodin se uskuteční pokus o rekord století - vytvoření rekordního dožínkového věnce s Mendelovou univerzitou, jehož příprava začne už v sobotu. Oslavy ukončí od 17:30 vystoupení uměleckého souboru Ondráš.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.