Prach ulpívá na klíčcích od aut. Květen vyzývá Do práce na kole

  • 11. dubna 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Jarní měsíce kromě rozpuku květeny znamenají i novou cyklistickou sezónu. I v letošním roce se koná několik akcí na její podporu. Výzva Do práce na kole motivuje ke změně dopravního prostředku nejen při cestě do zaměstnání.

Novinkou tohoto ročníku celostátní výzvy Do práce na kole je její nový generální partner pro Brno. Stalo se jím samotné město Brno. Cílem akce je podpořit dopravu šetrnou pro přírodu a klima. Zapojit se můžou 2- až 5členné týmy nebo jednotlivci. Výzvy se kromě cyklistů můžou zúčastnit také jedinci upřednostňující pěší chůzi, běh, koloběžku či in-line brusle. Počítá se veškerá fyzická aktivita, nejen pouze cesta do práce, jak stojí v názvu. Takže do on-line aplikace si zapíšete třeba i výlet nebo cestu na nákup. Jistě budete překvapeni, kolik toho během měsíce ujdete nebo našlapete do pedálů. 

Registrace probíhá až do konce dubna na webu dopracenakole.cz. Jízdy se budou zaznamenávat po celý květen. V rámci startovného účastníci obdrží tričko nebo nákrčník s grafikou letošního ročníku. Celá akce vyvrcholí 15. června v Otevřené zahradě, kde budou vyhlášeny výsledky výzvy. 

Ode dneška si navíc můžete kolo půjčit zdarma dvakrát denně na 30 minut v rámci bikesharingu od společností Rekola a Nextbike, a to díky finanční podpoře města

Abyste se na máj v cyklistických sedlech připravili, přijďte 16. a 24. dubna na Zahájení cyklosezóny na Dětském dopravním hřišti v Komíně. Akce je určena především pro děti školního věku a bude se věnovat teoretické i praktické znalosti pohybu v silničním provozu. Kromě malých cyklistů jsou vítáni i koloběžkáři. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít