Přeskočit na obsah

Prach ulpívá na klíčcích od aut. Květen vyzývá Do práce na kole

11. dubna 2022 2 minuty čtení
(zob) – Jarní měsíce kromě rozpuku květeny znamenají i novou cyklistickou sezónu. I v letošním roce se koná několik akcí na její podporu. Výzva Do práce na kole motivuje ke změně dopravního prostředku nejen při cestě do zaměstnání.

Novinkou tohoto ročníku celostátní výzvy Do práce na kole je její nový generální partner pro Brno. Stalo se jím samotné město Brno. Cílem akce je podpořit dopravu šetrnou pro přírodu a klima. Zapojit se můžou 2- až 5členné týmy nebo jednotlivci. Výzvy se kromě cyklistů můžou zúčastnit také jedinci upřednostňující pěší chůzi, běh, koloběžku či in-line brusle. Počítá se veškerá fyzická aktivita, nejen pouze cesta do práce, jak stojí v názvu. Takže do on-line aplikace si zapíšete třeba i výlet nebo cestu na nákup. Jistě budete překvapeni, kolik toho během měsíce ujdete nebo našlapete do pedálů. 

Registrace probíhá až do konce dubna na webu dopracenakole.cz. Jízdy se budou zaznamenávat po celý květen. V rámci startovného účastníci obdrží tričko nebo nákrčník s grafikou letošního ročníku. Celá akce vyvrcholí 15. června v Otevřené zahradě, kde budou vyhlášeny výsledky výzvy. 

Ode dneška si navíc můžete kolo půjčit zdarma dvakrát denně na 30 minut v rámci bikesharingu od společností Rekola a Nextbike, a to díky finanční podpoře města

Abyste se na máj v cyklistických sedlech připravili, přijďte 16. a 24. dubna na Zahájení cyklosezóny na Dětském dopravním hřišti v Komíně. Akce je určena především pro děti školního věku a bude se věnovat teoretické i praktické znalosti pohybu v silničním provozu. Kromě malých cyklistů jsou vítáni i koloběžkáři. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.