Přeskočit na obsah

Práce na Valchařské se blíží ke konci. Ulice bude průjezdná od 16. října

05. října 2018 2 minuty čtení
(taz) - Práce na kompletní rekonstrukci ulice Valchařská, které začaly loni na podzim, se blíží ke konci. Hlavní část prací, které vyžadovaly dopravní uzavírky, se podařilo dokončit s předstihem několika týdnů. Už od pondělí 1. října tudy díky tomu projíždí tramvaje. 16. října bude ulice zprůjezdněna i pro automobily. Poslední potřebné práce budou probíhat již za provozu.

„Smluvní termín ukončení stavby je 6. listopadu. Díky snaze města jako investora i nasazení stavební firmy se ulici podařilo zprůjezdnit dříve, což v této lokalitě usnadní dopravu. Díky tomu také můžeme koncem října zahájit další potřebnou rekonstrukci Zábrdovického mostu, která čekala právě na ukončení Valchařské,“ uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic a dopravy Richard Mrázek.

Lidé ze zhotovitelské sdružení firem se aktivně účastnili řešení technických problémů, které se na stavbě vyskytly, a v průběhu stavebních prací reagovali vstřícně a věcně na podněty a stížnosti občanů. „Poděkování si zaslouží také obyvatelé oblasti dotčené stavbou za trpělivost se stavebními pracemi a velkou ochotu k dohodě v případě nutných vstupů na soukromé pozemky,“ doplnil náměstek Mrázek.

S předstihem se daří realizovat i další velké investiční akce. „Často slýcháme kritiku, že se v Brně staví pomalu a že na rychlost stavby netlačíme. Příkladem, že to není pravda, je nejen Valchařská. S předstihem několika týdnů jsou nyní práce na Kolišti, které by měly být dokončeny v listopadu. A podobná je i situace na Údolní, kde se začalo pracovat letos v květnu. Již na přelomu letošního a příštího roku by na Údolní mělo být hotovo a stavba se přesune do okolních ulic. Původně měly práce na Údolní trvat do jara 2019,“ shrnul Mrázek.

Aktuality o průběhu staveb a velkých dopravních uzavírek najdete na www.kopemezabrno.cz 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.