Práce na Valchařské se blíží ke konci. Ulice bude průjezdná od 16. října

  • 05. října 2018
  • 2 minuty čtení
(taz) - Práce na kompletní rekonstrukci ulice Valchařská, které začaly loni na podzim, se blíží ke konci. Hlavní část prací, které vyžadovaly dopravní uzavírky, se podařilo dokončit s předstihem několika týdnů. Už od pondělí 1. října tudy díky tomu projíždí tramvaje. 16. října bude ulice zprůjezdněna i pro automobily. Poslední potřebné práce budou probíhat již za provozu.

„Smluvní termín ukončení stavby je 6. listopadu. Díky snaze města jako investora i nasazení stavební firmy se ulici podařilo zprůjezdnit dříve, což v této lokalitě usnadní dopravu. Díky tomu také můžeme koncem října zahájit další potřebnou rekonstrukci Zábrdovického mostu, která čekala právě na ukončení Valchařské,“ uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic a dopravy Richard Mrázek.

Lidé ze zhotovitelské sdružení firem se aktivně účastnili řešení technických problémů, které se na stavbě vyskytly, a v průběhu stavebních prací reagovali vstřícně a věcně na podněty a stížnosti občanů. „Poděkování si zaslouží také obyvatelé oblasti dotčené stavbou za trpělivost se stavebními pracemi a velkou ochotu k dohodě v případě nutných vstupů na soukromé pozemky,“ doplnil náměstek Mrázek.

S předstihem se daří realizovat i další velké investiční akce. „Často slýcháme kritiku, že se v Brně staví pomalu a že na rychlost stavby netlačíme. Příkladem, že to není pravda, je nejen Valchařská. S předstihem několika týdnů jsou nyní práce na Kolišti, které by měly být dokončeny v listopadu. A podobná je i situace na Údolní, kde se začalo pracovat letos v květnu. Již na přelomu letošního a příštího roku by na Údolní mělo být hotovo a stavba se přesune do okolních ulic. Původně měly práce na Údolní trvat do jara 2019,“ shrnul Mrázek.

Aktuality o průběhu staveb a velkých dopravních uzavírek najdete na www.kopemezabrno.cz 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít