Přeskočit na obsah

Práce na mateřské škole Laštůvkova se chýlí ke konci. Přibude i vzduchotechnika

06. května 2020

Na MŠ Laštůvkova v Bystrci probíhají od loňského srpna práce spojené se zateplením budovy a instalací vzduchotechniky. Na dnešním jednání radní doporučili zastupitelům, aby souhlasili s přijetím dotace z Operačního programu Životní prostředí na projekt rekuperace v tomto zařízení.

„Město nadále pokračuje v investicích do školských zařízení a ve snižování energetické náročnosti těchto budov. V Mateřské škole Laštůvkova se pracuje od loňského srpna. Projekt zateplení za 21,5 milionu korun je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Životní prostředí. V tomto případě dotace činí 35 % uznatelných nákladů. Nyní doporučujeme zastupitelům, aby v případě rekuperace objektu projednali rozhodnutí Ministerstva životního prostředí ČR o poskytnutí dotace a souhlasili s jejími podmínkami. Realizací obou opatření dojde k výrazné úspoře energií,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství.

Stavbaři nejdříve v mateřské škole realizovali projekt vzduchotechniky (prorážení otvorů, rozvod potrubí apod.). „Dále pokračovali v zateplení střechy a fasády. Financování nuceného větrání jsme řešili samostatně, a to s cílem získat vyšší dotaci. Předpokládané celkové náklady na vybudování rekuperace jsou 3,8 milionu Kč. Celkové způsobilé výdaje činí 2,7 mil. Kč. Dotace byla schválena ve výši 70 % způsobilých výdajů, což je 1,9 mil. Kč. Oceňuji, že se díky tomuto opatření sníží produkce znečišťujících látek a zároveň dojde ke zvýšení komfortu pro pedagogy a žáky,“ přiblížil radní pro oblast investic David Grund.

Původně měly práce skončit v dubnu, nyní byl termín jejich dokončení posunut do půlky května. Škola díky zateplení a rekuperaci ušetří více než 170 tisíc korun ročně.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.