Poznejte nové hlavní nádraží! Vše prozradí výstava v Urban centru

  • 21. listopadu 2023
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Zajímá vás podoba budoucího hlavního nádraží? Od 23. listopadu hostí Urban centrum v Mečové ulici výstavu Nádraží Brno aktuálně, kde uvidíte 3D model chystaného železničního uzlu spolu s podrobnými informačními panely. Připravují se také komentované prohlídky nebo diskuze s odborníky. Výstava potrvá až do konce prosince.

Expozice se na podzim již objevila v Křížové chodbě Nové radnice a v nákupním centru Vaňkovka. Jejím třetím útočištěm se stane Urban centrum, kde se veřejnosti otevře už tento týden. Ve čtvrtek od 17.00 se tam koná setkání s autory návrhu nádraží, na něž se dostaví nizozemští architekti z ateliérů Benthem Crouwel Architects a West8 společně s českým studiem A8000. Beseda se uskuteční v angličtině. Slavnostní zahájení výstavy včetně komentované prohlídky u 3D modelu lokality se plánuje na čtvrteční 18. hodinu.

V doprovodném programu nechybí ani debata s odborníky ze Správy železnic. Diskutovat s nimi o novém dopravním uzlu i budoucnost vysokorychlostních tratí můžete ve čtvrtek 7. prosince od 17.30. Na webu urbancentrum.brno.cz budou brzy upřesněny také kompletní termíny komentovaných prohlídek. Na všechny doprovodné akce se však musíte registrovat předem – buď přes e-mail urbancentrum@brno.cz, nebo na mobilu 778 520 752. Expozici, kde se o nádraží dozvíte vše podstatné, najdete v Urban centru až do pátku 29. prosince.

Vítězný návrh nového nádraží vzešel z mezinárodní architektonické soutěže před dvěma lety. Cílem je vytvořit pro Brno moderní, funkční a esteticky působivou železniční stanici. Práce by měly začít v roce 2028 a hotovo má být o sedm let později.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít