Poznejte největší hřbitov v Česku při komentované prohlídce - Tiskový servis

Poznejte největší hřbitov v Česku při komentované prohlídce

O Ústředním hřbitově v Brně se říká, že je to jeden z nejkrásnějších parků ve městě. Na jeho založení a věhlasu pracovali významní architekti a dodnes láká svou unikátností. Přesvědčit se o tom můžete na komentované prohlídce, a to ve dvou termínech. První procházka se uskuteční v pátek 31. května od 16 hodin, další možností je pátek 21. června ve stejnou dobu. Kapacita je limitovaná.

Ústřední hřbitov. Foto: Marie Schmerková
Ústřední hřbitov. Foto: Marie Schmerková

Správa hřbitovů města Brna v loňském roce uspořádala u příležitosti 140. výročí založení Ústředního hřbitova několik komentovaných prohlídek pro veřejnost.

Vzhledem k pozitivním ohlasům se správci hřbitova rozhodli v pořádání prohlídek pokračovat a vypsali pro veřejnost dva nové termíny. Zájemci si mohou vstupenky na obě data koupit prostřednictvím městského e-shopu Brno iD, a to na adrese https://www.brnoid.cz/cs/index.php?controller=cemetery-events. Cena vstupenky činí 120 Kč.

Ústřední hřbitov. Foto: Marie Schmerková

Na přibližně dvouhodinové procházce se účastníci seznámí nejen s historií samotného hřbitova, ale i města Brna, se způsoby zakládání městských hřbitovů či pohřbívání. Během prohlídky se průvodce zastaví u několika čestných a významných hrobů a nemine ani válečné skupiny.

Ústřední hřbitov. Foto: Marie Schmerková


 

Další články z rubriky