Přeskočit na obsah

Pozemky, které město nabude, umožní další stavbu velkého městského okruhu

30. března 2022
Celkem 12 pozemků včetně domů za dohromady 56 660 000 korun včetně DPH by mělo získat město v oblasti Husovic. Sedm z nich nabude od společnosti Nová Zbrojovka, ostatní od společnosti Imos. Radní dnes nabytí pozemků doporučili ke schválení zastupitelům. Převod je nezbytným krokem pro budování Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí, Rokytova a vychází z už dříve uzavřené dohody o spolupráci mezi městem a zmíněnými firmami. Mimo jiné nabytí pozemků umožní vybudovat nový sjezd k Dukelské.

„Vloni uzavřelo město se společnostmi Nová Zbrojovka a Imos smlouvu, která stanovila základní principy a podmínky budoucí spolupráce. Na jejím základě by nyní město mělo od smluvních partnerů nabýt pozemky včetně domů v celkové hodnotě 56 660 000 korun včetně DPH. Vykupované domy jsou dotčeny první etapou přípravy území v rámci stavby velkého městského okruhu a také větve, která bude napojovat ulici Nová Dukelská, a jsou určeny k demolici, jejíž zahájení se předpokládá v létě tohoto roku,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Plánovaná ulice Nová Dukelská bude tvořit spojnici mezi novou čtvrtí v areálu bývalé Zbrojovky a velkým městským okruhem.

Na pozemcích, kterých se týká výkup, se nachází rodinné domy. Všechny jsou ve vlastnictví buď Nové Zbrojovky, nebo společnosti Imos. Celková kupní cena byla stanovena na základě znaleckých posudků jako cena obvyklá. Každé ze společností uhradí město kupní cenu ve dvou splátkách. Odkup pozemků musejí schválit ještě zastupitelé.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.