Přeskočit na obsah

Pozemky, které město nabude, umožní další stavbu velkého městského okruhu

30. března 2022

Celkem 12 pozemků včetně domů za dohromady 56 660 000 korun včetně DPH by mělo získat město v oblasti Husovic. Sedm z nich nabude od společnosti Nová Zbrojovka, ostatní od společnosti Imos. Radní dnes nabytí pozemků doporučili ke schválení zastupitelům. Převod je nezbytným krokem pro budování Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí, Rokytova a vychází z už dříve uzavřené dohody o spolupráci mezi městem a zmíněnými firmami. Mimo jiné nabytí pozemků umožní vybudovat nový sjezd k Dukelské.

„Vloni uzavřelo město se společnostmi Nová Zbrojovka a Imos smlouvu, která stanovila základní principy a podmínky budoucí spolupráce. Na jejím základě by nyní město mělo od smluvních partnerů nabýt pozemky včetně domů v celkové hodnotě 56 660 000 korun včetně DPH. Vykupované domy jsou dotčeny první etapou přípravy území v rámci stavby velkého městského okruhu a také větve, která bude napojovat ulici Nová Dukelská, a jsou určeny k demolici, jejíž zahájení se předpokládá v létě tohoto roku,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Plánovaná ulice Nová Dukelská bude tvořit spojnici mezi novou čtvrtí v areálu bývalé Zbrojovky a velkým městským okruhem.

Na pozemcích, kterých se týká výkup, se nachází rodinné domy. Všechny jsou ve vlastnictví buď Nové Zbrojovky, nebo společnosti Imos. Celková kupní cena byla stanovena na základě znaleckých posudků jako cena obvyklá. Každé ze společností uhradí město kupní cenu ve dvou splátkách. Odkup pozemků musejí schválit ještě zastupitelé.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.