Přeskočit na obsah

Požární zbrojnici v Žebětíně opraví společnost PS Brno

30. června 2021

Rada města Brna dnes schválila smlouvu o zhotovení stavby mezi městem Brnem a společností PS Brno na veřejnou zakázku „Rekonstrukce požární zbrojnice Brno-Žebětín“.

Finální cena zakázky je 25 273 744 Kč bez DPH. Součástí projektu je přístavba, nástavba a stavební úpravy stávající požární zbrojnice včetně přípojek na inženýrské sítě, přeložky veřejného osvětlení a venkovních úprav. Realizace bude probíhat 12 měsíců.

„Hasičský záchranný sbor je jednou z bezpečnostních složek naší země. Nyní, po tragických událostech, které se odehrály na jižní Moravě, vidíme, že jeho připravenost nesmí být podceňovaná. Rekonstrukce požární zbrojnice v Žebětíně je dalším z kroků, jak zvýšit bezpečnost obyvatel našeho města,“ vysvětlila brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Hodnoticí kritéria byla stanovena dle ekonomické výhodnosti na základě nejnižší nabídkové ceny v Kč bez DPH.  

„Dosavadní zbrojnice dobrovolných hasičů je v Žebětíně nevyhovující. O úpravách jsme jednali již od loňského roku a jsem rád, že se projekt daří posouvat. Nově bude budova dvoupodlažní se sedlovou střechou, její součástí bude i garáž pro požární auto a zázemí pro techniku, dále hygienické místnosti, šatna, garáže, ubytovací kapacity, kanceláře, posilovna či dílna,“ uvedl radní Jaroslav Suchý.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.