Přeskočit na obsah

Potravinová banka zásobuje městské azylové domy a noclehárny, čerpat z ní budou moci i sociální kurátoři

03. března 2021
Díky spolupráci s Potravinovou bankou pro Brno a Jihomoravský kraj získávají pracovníci oddělení sociální prevence už několik let potraviny pro mladistvé a mladé dospělé. Zásobují jimi klienty svého azylového bydlení. Aktualizovaná smlouva, kterou dnes schválili brněnští radní, do příjemců pomoci zahrne i oddělení sociálních kurátorů, kteří pomáhají lidem na ulici.

„Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj je nejen smluvním partnerem města, ale i městské příspěvkové organizace Centrum sociálních služeb. Díky tomu se nejen potraviny, ale i třeba drogistický sortiment od dárců dostanou například do azylového domu na Křenové, do Městského střediska krizové sociální pomoci na Masné, do Azylového domu pro mladistvé na Celní nebo do židenických kasáren, kde je připraven prostor pro lidi bez přístřeší, kteří onemocní covid-19. Nová smlouva umožňuje, aby vhodné trvanlivé potraviny čerpalo z Potravinové banky také naše oddělení sociálních kurátorů, které poskytuje pomoc lidem na ulici. Na rozdíl od ubytovacích zařízení, kde je možné vařit a kde najdou uplatnění rýže, těstoviny, luštěniny, cukr, sůl a další, sociální kurátoři potřebují typicky paštiky, konzervy nebo suchary,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Organizaci a koordinaci všech sbírek potravin zajišťuje na Magistrátě města Brna Oddělení sociální kurátoři. Na starosti mají magistrátní sbírku, do které potraviny darují zaměstnanci MMB, veřejnou vánoční sbírku potravin pro potřebné a zapojují se také do národní sbírky potravin, která je svázaná s Potravinovou bankou. Zaměstnanci Odboru sociální péče (konkrétně Oddělení sociální kurátoři a Oddělení sociální prevence pro mladistvé a mladé dospělé) se národních sbírek přímo účastnili a přijímali darované potraviny v obchodních domech. Vybrané potraviny jim pak vystačily na celý rok. „Loni byla situace kvůli pandemii odlišná a národní sbírky potravin jsme se takto napřímo nezúčastnili. Od potravinové banky jsme ale na základě naší žádosti potřebné potraviny dostali. Několika lety prověřenou spolupráci neohrozil ani covid, ba naopak,“ prohlásil náměstek pro oblast sociální Robert Kerndl.

Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.