Přeskočit na obsah

Poslední ze žadatelů o dotace na zmírnění důsledků koronaviru v kultuře dostanou peníze

14. srpna 2020
Posledním žadatelům schválili dnes radní finance v rámci Dotačního programu pro poskytnutí dotací v oblasti kultury na zmírnění důsledků spjatých s pandemií COVID-19. Osm z devíti žadatelů si tentokrát rozdělí 321 tisíc korun.

Dotační program pro poskytnutí dotací v oblasti kultury na zmírnění důsledků spjatých s pandemií COVID-19 byl vyhlášen v termínu od 26. května do 31. července tohoto roku. Dotace slouží jako podpora z důvodu výpadků příjmů a omezení provozu v souvislosti s nařízeními vlády a ministerstev týkajícími se pandemie koronaviru. Žádosti byly schvalovány Radou města Brna průběžně, aby se finanční pomoc k žadatelům dostala co nejdříve.

„Fyzické i právnické osoby se sídlem v Brně, které poskytují kulturní služby, si mohly žádat o podporu ve výši od 20 do 50 tisíc korun na pokrytí důsledků souvisejících s koronavirovou krizí. Celkem si žádost podalo 31 subjektů. Až na 4 výjimky, které nesplnily podmínky dotačního programu, jsme podporu všem schválili,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

Dnešním dnem radní schválili dotaci posledním žadatelům, kteří dodrželi podmínky. Ti si mezi sebou rozdělí 321 590,- korun.  Finance obdrží například Šelepka, kulturní družstvo Kafara či společnost BRB Brno, spol. s r.o. provozující multižánrový hudební klub ArtBar Druhý pád.    

Celkový objem finančních prostředků na tento dotační program činil 4 650 tisíc korun. Pomoc díky němu nalezly subjekty nejen z klubové oblasti, ale i výtvarné oblasti, divadla a taneční školy.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.