Přeskočit na obsah

Poslední ze žadatelů o dotace na zmírnění důsledků koronaviru v kultuře dostanou peníze

14. srpna 2020

Posledním žadatelům schválili dnes radní finance v rámci Dotačního programu pro poskytnutí dotací v oblasti kultury na zmírnění důsledků spjatých s pandemií COVID-19. Osm z devíti žadatelů si tentokrát rozdělí 321 tisíc korun.

Dotační program pro poskytnutí dotací v oblasti kultury na zmírnění důsledků spjatých s pandemií COVID-19 byl vyhlášen v termínu od 26. května do 31. července tohoto roku. Dotace slouží jako podpora z důvodu výpadků příjmů a omezení provozu v souvislosti s nařízeními vlády a ministerstev týkajícími se pandemie koronaviru. Žádosti byly schvalovány Radou města Brna průběžně, aby se finanční pomoc k žadatelům dostala co nejdříve.

„Fyzické i právnické osoby se sídlem v Brně, které poskytují kulturní služby, si mohly žádat o podporu ve výši od 20 do 50 tisíc korun na pokrytí důsledků souvisejících s koronavirovou krizí. Celkem si žádost podalo 31 subjektů. Až na 4 výjimky, které nesplnily podmínky dotačního programu, jsme podporu všem schválili,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

Dnešním dnem radní schválili dotaci posledním žadatelům, kteří dodrželi podmínky. Ti si mezi sebou rozdělí 321 590,- korun.  Finance obdrží například Šelepka, kulturní družstvo Kafara či společnost BRB Brno, spol. s r.o. provozující multižánrový hudební klub ArtBar Druhý pád.    

Celkový objem finančních prostředků na tento dotační program činil 4 650 tisíc korun. Pomoc díky němu nalezly subjekty nejen z klubové oblasti, ale i výtvarné oblasti, divadla a taneční školy.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.