Přeskočit na obsah

Portréty osobností představuje černobíle fotograf Ballon Mierny

07. září 2017 1 minuta čtení
(ik) – Portrétní fotografie čtyřiceti osobností z řad umělců, vědců, politiků, spisovatelů, hudebníků, dramatiků, válečných veteránů představuje v Křížové chodbě Nové radnice Otto Ballon Mierny.

Zachytil například operní pěvkyni Magdalenu Koženou, veterána korejské války Antonína Malacha, bývalého příslušníka francouzské cizinecké legie Stanislava Gazdíka, architekta Ivana Rullera a hokejistu Slavomíra Bartoně.

„Některé portréty jsou staré desítky let. Převážně byly pořízeny klasickou fotografickou technikou na kinofilm. Takže proto jsou všechny vystavené fotografie černobílé, i když u mnohých mám v archivu i barevnou verzi,“ uvedl autor.

Černobílé provedení však přidává na dramatičnosti.

Výstava má označení Osobnosti II, neboť je pokračováním první série fotografií, které Ballon Mierny již loni úspěšně vystavoval v různých městech Jihomoravského kraje. I tentokrát většina zachycených osobností má vazbu na Brno a region.

Výstava v Křížové chodbě má dnes v 17 hodin vernisáž a potrvá od 8. do 29. září. Je otevřená v pracovní dny od 10 do 16 hodin. Vstupné se neplatí.
Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.