Portréty osobností představuje černobíle fotograf Ballon Mierny - Tiskový servis

Portréty osobností představuje černobíle fotograf Ballon Mierny

  • 07. září 2017
  • 1 minuta čtení

(ik) – Portrétní fotografie čtyřiceti osobností z řad umělců, vědců, politiků, spisovatelů, hudebníků, dramatiků, válečných veteránů představuje v Křížové chodbě Nové radnice Otto Ballon Mierny.

Zachytil například operní pěvkyni Magdalenu Koženou, veterána korejské války Antonína Malacha, bývalého příslušníka francouzské cizinecké legie Stanislava Gazdíka, architekta Ivana Rullera a hokejistu Slavomíra Bartoně.

„Některé portréty jsou staré desítky let. Převážně byly pořízeny klasickou fotografickou technikou na kinofilm. Takže proto jsou všechny vystavené fotografie černobílé, i když u mnohých mám v archivu i barevnou verzi,“ uvedl autor.

Černobílé provedení však přidává na dramatičnosti.

Výstava má označení Osobnosti II, neboť je pokračováním první série fotografií, které Ballon Mierny již loni úspěšně vystavoval v různých městech Jihomoravského kraje. I tentokrát většina zachycených osobností má vazbu na Brno a region.

Výstava v Křížové chodbě má dnes v 17 hodin vernisáž a potrvá od 8. do 29. září. Je otevřená v pracovní dny od 10 do 16 hodin. Vstupné se neplatí.
Další články z rubriky