Přeskočit na obsah

Portál brnoid.cz naděluje ve vánoční soutěži. Nabízí také spoustu novinek

25. listopadu 2020
Město Brno prostřednictvím kampaně upozorní Brňany na výhody dostupné na portále brnoid.cz. Držitelům ověřených účtů „Brno iD full“ současně město nabízí možnost získat vánoční dárek ve formě poukazu na služby, které portál nabízí.

Město Brno téměř čtyři roky rozvíjí portál a buduje vlastní elektronickou identitu Brno iD. Lidé si mohou online z jednoho účtu kupovat elektronické předplatní jízdenky na MHD či zaplatit za komunální odpad. Služby
e-shopu mohou využít i návštěvníci města díky modulu turistické karty BRNOPAS. Zájemci si mohou online pořídit zážitkové balíčky i vstupenky do Zoo Brno či získat přístup k nabídce sportovních služeb společnosti STAREZ-SPORT. Lidé si mohou v rámci modulu rezidentního parkování zřídit nový parkovací účet či propojit již existující, aniž by museli chodit na úřad. Občané mohou prostřednictvím anketního modulu hlasovat o různých palčivých tématech, například mohou hlasovat v aktuálně probíhajícím výběru projektů v rámci participativního rozpočtu města Brna „Dáme na vás“. Od počátku tohoto roku lze nově využít i možnost prodloužení pronájmu hrobového místa na brněnských hřbitovech zcela online. Zákazníci Knihovny Jiřího Mahena si prostřednictvím svého Brno iD účtu také mohou z domova spravovat svůj čtenářský účet.

„Město Brno neustále pracuje na postupné digitalizaci městských služeb. Chce dostát své ambici být v této oblasti lídrem nejen v kontextu České republiky. Důkazem, že se to zatím daří, je fakt, že elektronický účet Brno iD již má téměř 164 tisíc lidí. Z toho přes 101 tisíc je držitelem ověřeného účtu Brno iD full,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Město Brno připravilo jednoduchou informační online kampaň na podporu povědomí o existenci Brno iD se zdůrazněním benefitů, zmíněny jsou také konkrétní služby z nabídky Brno iD. Spuštěna byla dnes a potrvá do konce roku.

Pro všechny s ověřeným účtem v plné variantě Brno iD full město Brno připravilo oblíbenou vánoční akci. Ta se opět týká všech aktuálně dostupných dárkových poukazů v e-shopu Brno iD, které mohou zájemci získat od města Brna jako vánoční dárek. Vyhrát mohou dárkové poukazy na šalinkarty, na lodní dopravu, vstup do zoo i poukazy na sportovní služby společnosti STAREZ-SPORT, a.s., nebo na Kraví horu. Při zapojení do vánoční akce si účastníci mohou navíc vybrat preferovaný typ poukazu, získají díky tomu pro něj dvojnásobnou šanci na výhru. Zapojit se do vánoční akce mohou všichni zájemci až do 20. prosince 2020.

Jako každý listopad i letos můžou občané starší 18 let s trvalým bydlištěm v Brně až do 30. 11. hlasovat o tom, které projekty uspějí v tomto ročníku Dáme na vás. Pokud mají full účet, stačí využít ověření na mezistránce v e-shopu brnoid.cz a rovnou přejít na hlasování.

Jaké novinky pro držitele účtu Brno iD přinesla druhá polovina roku 2020?
•    Ověření osobních údajů z domova
Pro nové účty, ale i pro potřeby změny některých ověřovaných údajů lze kdykoliv využít (jako alternativu k osobnímu ověření na ověřovacích místech) od jara fungující online ověření, kdy v sekci „Můj účet“ stačí nahrát fotografii dokladu prokazujícího ověřované.
•    Novinky v modulu MHD
Všechny jízdenky v rámci IDS JMK jsou dostupné i v elektronické podobě.
V modulu MHD v sekci „Koupit IDS JMK jízdenku“ si lidé mohou zakoupit předplatní jízdenku libovolného typu trvání, počtu či rozsahu zón dle své volby, stejně jako i úsekové jízdenky. Ve všech vozidlech v kraji jsou nové palubní jednotky se čtečkou bankovních karet (případně ve vlaku průvodčí se zařízením ke čtení karet), které umožňují kontrolu stejným způsobem, jako ji provádí revizoři v MHD v Brně.
•    Jednorázové elektronické jízdenky ve vozidlech
V rámci vozidel DPMB jsou k dispozici validátory pro nákup jednorázových jízdenek bankovní kartou. Více o fungování tohoto systému se dozvíte přehledně na stránkách Pípni a jeď.
•    Elektronizace studentských „šalinkaret“ na zóny 100+101
Od 1. 1. 2021 se přestávají v rámci IDS JMK prodávat papírové předplatní studentské šalinkarty na zóny 100+101. Nadále budou dostupné pouze v elektronické podobě. Pro doložení slevového nároku lze využít online ověření statutu studenta přes vybrané školy, případně přes údaje validní ISIC karty. Vše lze provést z domova, od založení účtu, vyplnění jeho údajů přes jeho ověření (využijte žádost o online ověření osobních údajů) až po spuštění online ověřování statusu studenta. Nově je od 23. 11. 2020 v nabídce možnost zřízení studentské karty ISIC na prodejní přepážce DPMB na Novobranské 18. K vystavení jednorázového průkazu ISIC bude zájemce potřebovat: barevnou průkazovou fotografii (2,8 x 3,4 cm) + doklad totožnosti + vyplněnou žádost o průkaz s razítkem školy (žádost lze také vyzvednou bezplatně na Novobranské 18) a poplatek 350 Kč. U studentů mladších 15 let musí žádat za studenta o ISIC jeho zákonný zástupce.
•    Možnost používat virtualizované bankovní karty jako nosiče pro šalinkarty
Mnoho Brňanů si zvyklo používat virtualizované bankovní karty (jako Google Pay, Apple Pay apod.) Tyto virtuální bankovní karty samozřejmě mohou sloužit jako nosič pro „šalinkartu“, stejně jako fyzické bankovní karty. Přidat virtualizovanou bankovní kartu do účtu lze na libovolném prodejním a ověřovacím místě DPMB, případně přímo na portále brnoid.cz nalezne vysvětlení a popis, jak lze z domova přidat do účtu virtuální bankovní kartu jako nový nosič.
•    Nové služby modulu Zoo
V současnosti je sice Zoo Brno z rozhodnutí vlády dočasně uzavřeno pro veřejnost, ale až otevře opět své brány, můžou zájemci využít plný elektronický přístup k nákupu různých typů vstupenek a permanentek. Přes modul Zoo je možné nově zakoupit elektronické vstupenky všech typů. Lze také zakoupit mnoho variant elektronických dárkových poukazů (v podobě PDF) na vstupy do zoo s platností 1 rok. A můžete si dokonce pořídit i roční nepřenosnou permanentku na neomezený vstup do zoo a jako nosič mít klasicky (stejně jako u šalinkarty) bankovní kartu.
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.