Přeskočit na obsah

Pořádek a bezpečnost v Brně: Pravidelné schůzky začaly tématem letního dění na Jakubském náměstí

21. ledna 2020

Primátorka města Brna Markéta Vaňková se bude pravidelně scházet s policisty a strážníky, se zástupci vedení městských částí a dle potřeby také s odborníky na sociální služby. Řešit se bude především pořádek a bezpečnost v Brně. Tématem dnešního prvního pracovního setkání bylo dění na Jakubském náměstí.

„Reagovali jsme na stížnosti a podněty občanů, kteří na náměstí a v jeho bezprostředním okolí bydlí a kteří mají problémy s hlukem zejména v letních měsících. Na jednání jsme nejprve pozvali zástupce spolku Jakubák, který zastřešuje část provozovatelů restauračních zahrádek v lokalitě, následně také vedení Policie ČR, Městské policie Brno a pana starostu a tajemníka městské části Brno-střed,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Shodli jsme se na tom, že bude nutné rozšířit zahrádky u kostela tak, aby to odpovídalo reálnému využití prostoru. Dále jsme se dohodli na jasném režimu doprovodného kulturního programu a na jeho formálně vhodném způsobu ohlášení. Oznamovat se tedy budou konkrétní akce – zatím to vypadá, že se budou konat v úterý a v pátek s tím, že kromě toho se zde bude svými aktivitami prezentovat Divadlo Bolka Polívky. A v neposlední řadě, že provoz zahrádek musí fakticky končit o půlnoci. Na dodržování tohoto pravidla apelovala především městská policie.“

„Jakubské náměstí je unikátní prostor. Byli bychom rádi, kdyby jeho atmosféra z předešlých let zůstala zachována i nadále. Nechceme rušit zahrádky ani kulturní program, současně musíme respektovat, že místní obyvatelé mají svá práva a neměli by být po půlnoci rušeni. Každopádně vždy bude nutná nějaká míra oboustranné tolerance, protože noční režim v centru města je trochu jiný než v odlehlé lokalitě za Brnem,“ shrnula svůj postoj primátorka Markéta Vaňková.

Příští schůzka bude svolána přibližně za měsíc. Kromě Jakubského náměstí by se měl řešit prostor před hlavním nádražím a související území, tedy oblast ulic Křenová, Dornych, Mlýnská, Čechyňská, Masná a Šujanovo náměstí.

 Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.